Zavrieť

Porady

Dobry den

Sme neziskovka - Súkromná základná umelecká škola. Máme jednu pani učiteľku, ktorá pre nás vyučuje na živnosť. Akú zmluvu máme s ňou uzavrieť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ale ona nam posiela mesacne faktury. Takze pracovnu zmluvu asi nie. Myslela som, ze zmluvu o spolupraci alebo take nieco.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Kacena 30 Pozri príspevok
    Ale ona nam posiela mesacne faktury. Takze pracovnu zmluvu asi nie. Myslela som, ze zmluvu o spolupraci alebo take nieco.
    Pokiaľ by učila vo svojich priestoroch , so svojimi pomôckami...to by bolo iné...ale takto je to závislá práca. Preto by som ju buď zamestanala na pracovnú zmluvu alebo dohodu o pracovnej činnosti. Podľa mňa to, že vám ako škole vystavuje faktúry nie je správne.

    irene je offline (nepripojený) irene

    irene
    A na Mandátnu zmluvu? Je to predsa špecificky druh zmluvy, ktorý "poveruje" mandanta na vykonávanie činností v jeho mene. Myslim si, že na tento prípad by to išlo použiť.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    mandatnu zmluvu s nou uzatvorit mozete ale v kazdom pripade inom ako uzatvorenie pracovneho pomeru napriklad na kratsiu dobu alebo dohody vykonavanej mimo pracovneho pomeru sa vystavujete situacii ze vam danovy urad v ramci kontroly preklasifikuje takto uzatvorenu zmluvu na zavislu cinnost, a to je len danovy urad, ktory bude chciet doplatit dan z prijmov a navyse vas mozu nahlasit na poistovne ohladom odvodov.

    irene je offline (nepripojený) irene

    irene
    Mňa to zaujalo - lebo v prispevku "Kacena 30" pisala, ze učitelka má živnosť-tak mi prišlo vhodné že ju môžu zamestnať na mandatnu zmluvu. A veď predsa živnostník si tiez platí odvody a aj dane.. Takže "štát" o to nepríde..To naozaj daňové úrady a poisťovne môžu robiť take problémy? A určovať že toto musí byť zavislá činnosť? Som len zvedavá - a hlavne aby sme aj my prípadne neurobili podobnu chybu

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ano to ze zivnostnik plati dane aj odvody je pravda, ale skutocnost je taka ze pokial zivnostnik uplatni co len pausalne naklady tie dane aj odvody su ine a to este nehovorim ked si optimalizuje danovy zaklad, kdezto ako zamestnanec s fixnym platom nema velmi na vyber ohladom toho kolko odvedie statu na daniach a odvodoch. Ide o to, ze praca ucitelka podla toho ako bolo popisane splna vsetky znaky zavislej prace:
    * podľa pokynov zamestnávateľa
    * v jeho mene,
    * za mzdu alebo odmenu,
    * v pracovnom čase,
    * na náklady zamestnávateľa,
    * jeho výrobnými prostriedkami,
    * na zodpovednosť zamestnávateľa,
    * ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.