Zavrieť

Porady

ako zacat vyrabat a predavat???

caute,, chcel by som sa spytat zopar otazok:

1. potrebujem zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok s malym ziskom, lebo co viem v Cesku do urciteho mesacneho zisku nemusis mat zivnost.

2. ked mam Maloobchodnú živnosť v rozsahu voľnej živnosti - mozem vyrabat a predavat športove pomocky?

3. ak nie tak aku musim mat zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok?


dakujem za odpovede

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Myslim, ze to netreba tak extra nazyvat, pokial je to darcekove balenie, je to sucast sluzieb obchodu a nic na to ine nepotrebujes, iba fantaziu, sikovne ruky a kopu nepotrebnych malickosti.

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    wlado58 Pozri príspevok
    caute,, chcel by som sa spytat zopar otazok:

    1. potrebujem zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok s malym ziskom, lebo co viem v Cesku do urciteho mesacneho zisku nemusis mat zivnost.

    2. ked mam Maloobchodnú živnosť v rozsahu voľnej živnosti - mozem vyrabat a predavat športove pomocky?

    3. ak nie tak aku musim mat zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok?


    dakujem za odpovede

    nakup a predaj tovaru.
    v prípade opráv si daj nejakú službu.....
    na špecialne činnosti podla zákona môžeš potrebovať koncesiu a podobne...... doporučujem volne živnosti a pri športových potrebách nešpekulovať ako so "športovými zbraňami - tam je to na tenkom lade.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    wlado58 Pozri príspevok
    caute,, chcel by som sa spytat zopar otazok:

    1. potrebujem zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok s malym ziskom, lebo co viem v Cesku do urciteho mesacneho zisku nemusis mat zivnost.

    Na výrobu potrebuješ povolenie zvlášť, nedá sa vyrábať na maloobchodnú živnosť. Neviem o aké pomôcky sa jedná ale je celkom možné, že budeš na ne potrebovať aj certifikát zo štátnej skúšobne. To si treba zistiť. Neviem či to čo platí v Česku platí aj u nás. S takýmto niečim som sa nestretla, možno ti niekto ešte odpovie.

    2. ked mam Maloobchodnú živnosť v rozsahu voľnej živnosti - mozem vyrabat a predavat športove pomocky?

    Nie. V rámci maloobchodnej živnosti môžeš prenajímať, robiť drobné zmeny na výrobku, môžeš robiť montáž tovaru, výmenu vadných súčastí, servis a pod. Je to rozpísané v paragrafe 33 Živnostenského zákona.

    3. ak nie tak aku musim mat zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok?

    Na túto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať pretože neviem aké športové pomôcky chceš vyrábať. Na toto ti najlepšie odpovedia na Živnostenskom úrade, zvyčajne sú tam ochotné pracovníčky /aspoň u nás určite/.

    dakujem za odpovede

    Odpovede v texte

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý večer, chcela by som sa poradiť. Máme malú predajňu potravín, a chceli by sme tam teraz predávať vianočné aranžmá, ktoré si my vyrobíme z nakúpených ozdôb. Stačí nám na to táto živnosť:
    Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností? Myslíte, že by malo to aranžmá malo mať nejaký štítok, že kto to vyrobil a z čoho je to vyrobené? Ďakujem.

    ako zacat vyrabat a predavat???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.