Zavrieť

Porady

chýbajúce výkazy...

ahojte, ja ešte len začínam s JÚ a priznám sa mám v tom riadny chaos - čo kde založiť, čo kde poslať a ako čo zaúčtovať. pri triedení som zistila, že mi chýbajú niektoré fotokópie výkazov, ktoré som posielala do zdravot. poisťovní a sociálnej poisťovne. konkrétne:
- z januára - tie som niesla osobne (to boli moje prvé výkazy)
- z mája - k týmto ale mám podací lístok, že som ich posielala poštou.
čo s tým? bude to problém, keď mi budú chýbať? viem si to napr. ofotiť na sociálke a zdrav. p.?
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    ing.erika
    ahojte, ja ešte len začínam s JÚ a priznám sa mám v tom riadny chaos - čo kde založiť, čo kde poslať a ako čo zaúčtovať. pri triedení som zistila, že mi chýbajú niektoré fotokópie výkazov, ktoré som posielala do zdravot. poisťovní a sociálnej poisťovne. konkrétne:
    - z januára - tie som niesla osobne (to boli moje prvé výkazy)
    - z mája - k týmto ale mám podací lístok, že som ich posielala poštou.
    čo s tým? bude to problém, keď mi budú chýbať? viem si to napr. ofotiť na sociálke a zdrav. p.?
    ďakujem.
    Dôležité je, aby výkazy nechýbali na soc. a zdrav. poisťovni. Ostatne, asi by sa boli už ozvali. Nie je povinnosťou mať kópie u seba archivované, hoci kontrolórky zo soc. to asi radi vidia. Existujú predsa výstupy zo mzdového programu, pokiaľ staršie mzdové výstupy neboli ešte náhodou zaúčtované.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Doporučujem posielať výkazy a prihlášky/odhlášky do poisťovní doporučene alebo osobne. Po minulotýždňovej kontrole zo SP nemali v evidencii odhlášky zamestnancov od 02/2005. Jednalo sa asi o 15 ľudí. Pekne si so sebou zobrali potvrdené fotokópie.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Denda
    Doporučujem posielať výkazy a prihlášky/odhlášky do poisťovní doporučene alebo osobne. Po minulotýždňovej kontrole zo SP nemali v evidencii odhlášky zamestnancov od 02/2005. Jednalo sa asi o 15 ľudí. Pekne si so sebou zobrali potvrdené fotokópie.
    Istota je osobne podať. Na soc. nemajú povinnosť založiť aj obálku a spriev. list so zápisom o doručení ako je tomu na DU. Tiež minulého týždňa mi prišla výzva zo soc. ihneď zaevidovať nových zamestnancov vykazovaných na mesačných výkazoch. Samozrejme boli prihlásení a to aj internetom vopred!

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Zo zákona 395/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach im táto povinnosť vyplýva.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    ďakujem. výkazy stále posielam všade, len som si zabudla urobiť kópie pre seba v dvoch mesiacoch. máte ale pravdu, že jednoduchšie a istejšie je odniesť to tam osobne. máš potom rukolapný dôkaz (pečiatku), že si to tam odniesla.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    ing.erika
    ďakujem. výkazy stále posielam všade, len som si zabudla urobiť kópie pre seba v dvoch mesiacoch. máte ale pravdu, že jednoduchšie a istejšie je odniesť to tam osobne. máš potom rukolapný dôkaz (pečiatku), že si to tam odniesla.
    Najlepšie je to tak ako píšeš, ale dá sa to pekne aj s tým sprievodným listom a doporučene.
    Naposledy upravil Denda : 29.08.05 at 09:08

    chýbajúce výkazy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.