Zavrieť

Porady

Účet sociálneho fondu

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či je možné zrušiť odvod peňažných prostriedkov Sociálneho fondu na samostantý bankový účet aj v prebehu roka? Kolegyňa mala nadstavený trvalý príkaz na odvod týchto prostriedkov. Mne to pripadá zbytočné mať kvoli tomu zriadený osobitný účet v banke, keď to nie je už potrebné.

Prostriedky, ktoré tam boli odvedené doteraz by som previedla na firemný účet (tvorba a evidencia sociálneho fondu zostane samozrejme zachovaná).

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tinaho Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať, či je možné zrušiť odvod peňažných prostriedkov Sociálneho fondu na samostantý bankový účet aj v prebehu roka? Kolegyňa mala nadstavený trvalý príkaz na odvod týchto prostriedkov. Mne to pripadá zbytočné mať kvoli tomu zriadený osobitný účet v banke, keď to nie je už potrebné.

    Prostriedky, ktoré tam boli odvedené doteraz by som previedla na firemný účet (tvorba a evidencia sociálneho fondu zostane samozrejme zachovaná).

    Ďakujem.
    Áno je. Už dávno nie je povinnosť.

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Podľa mňa môžeš, kedže nie je povinnosť ho viesť už osobitne. Musíš mať ale evidenciu príjmov a výdajov evidovanú samostatne. Niektoré programy to robia automaticky, ak nie musíš si urobiť pomocnú knihu na SF.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Tinaho Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať, či je možné zrušiť odvod peňažných prostriedkov Sociálneho fondu na samostantý bankový účet aj v prebehu roka? Kolegyňa mala nadstavený trvalý príkaz na odvod týchto prostriedkov. Mne to pripadá zbytočné mať kvoli tomu zriadený osobitný účet v banke, keď to nie je už potrebné.

    Prostriedky, ktoré tam boli odvedené doteraz by som previedla na firemný účet (tvorba a evidencia sociálneho fondu zostane samozrejme zachovaná).

    Ďakujem.
    V súlade s § 6 ods. 1 zákona o SF nie je potrebné, aby mal otvorený osobitný bankový účet, na ktorom by mal uložené finančné prostriedky SF. Podľa stanovenia majú byť prostriedky SF vedené na osobitnom účte fondu zamestnávateľa. U podnikateľov, ktorí účtujú v sústave JÚ. postačí, ak budú finančné prostriedky SF evidovať v knihe SF. Podnikatelia nemajú povinnosť evidovať finančné prostriedky SF ani v osobitnej pokladnici.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    babi2 Pozri príspevok
    V súlade s § 6 ods. 1 zákona o SF nie je potrebné, aby mal otvorený osobitný bankový účet, na ktorom by mal uložené finančné prostriedky SF. Podľa stanovenia majú byť prostriedky SF vedené na osobitnom účte fondu zamestnávateľa. U podnikateľov, ktorí účtujú v sústave JÚ. postačí, ak budú finančné prostriedky SF evidovať v knihe SF. Podnikatelia nemajú povinnosť evidovať finančné prostriedky SF ani v osobitnej pokladnici.
    Súhlasím, ale to neznamená, že ju teraz po rokoch zruším.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    m.hladka Pozri príspevok
    Súhlasím, ale to neznamená, že ju teraz po rokoch zruším.
    A prečo nie? Zjednodušíš si tým prácu.

    Účet sociálneho fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.