Zavrieť

Porady

Zrušenie funkcie prokuristu

Dobrý deň, chcela by som sa s Vami poradiť o riešení môjho problému. Do marca 2009 som bola zamestnaná v jednej s.r.o. ako zamestnanec a súčastne ako prokurista. Spolu s mojou výpoveďou som podala žiadosť o ukončenie mojej funkcie prokuristu, ktorú prevzal a podpísal konateľ spoločnosti. Dnes som ale zistila, že v obchodnom registri stále ako prokurista figurujem! Dočítala som sa, že táto funkcia je dobrovoľná a mala by stačiť žiadosť o odvolanie-zrušenie a firma je povinná túto zmenu realizovať do 90 dní v OR. Môžem sa spľahnúť na to, že s touto firmou nie som viac spájaná ako štatutárny orgán na základe mojej žiadosti, ktorú potvrdil konateľ? Alebo mám podniknúť ďalšie kroky? Nemôže táto firma zneužiť to, že v OR stále ako prokurista figurujem?
Vopred ďakujem za radu!
Naposledy upravil kathy007 : 03.11.09 at 18:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    kathy007 Pozri príspevok
    prosím, poradí mi niekto?
    V zmysle § 125 OZ ak stanovy alebo spoločenská zmluva neurčia inak, odvolať z funkcie prokuristu Ťa môže len valné zhromaždenie. Spoločnosť prostredníctvom konateľa zabezpečí následne výmaz z OR.

    kathy007 je offline (nepripojený) kathy007

    kathy007
    Ďakujem, ale ako sa môžem spoľahnúť na to, že bude zasadať valné zhromaždenie a zrušia moju funkciu??? Dokonca už v tej firme nepôsobí konateľ, ktorý tam bol pri podaní mojej výpovede....

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    kathy007 Pozri príspevok
    Ďakujem, ale ako sa môžem spoľahnúť na to, že bude zasadať valné zhromaždenie a zrušia moju funkciu??? Dokonca už v tej firme nepôsobí konateľ, ktorý tam bol pri podaní mojej výpovede....
    No ale prokurista nemá len takú nejakú funkciu v spoločnosti. Aj keď jeho pôsobenie s konateľom nie je v zmysle zákona kumulatívne,/konateľ v mene spoločnosti, prokurista za spoločnosť/ je pre mňa nepochopiteľné nepoznať základný spôsob menovania a odvolania.
    Navštív konateľa spoločnosti a on v rámci svojej kompetencie predloží Tvoje odvolanie VZ dodatočne. A postará sa o výmaz z OR. Ty sa inak nemôžeš spoľahnúť na nič, lebo okamih pre výmaz z OR doteraz nenastal.

    jimmyn je offline (nepripojený) jimmyn

    jimmyn
    prokurista = zástupca spoločnosti, splnomocnenec,
    zánik plnomocenstva resp. funkcie prokuristu - aj § 33b Obč. zákonník (napr. vypovedanie splnomocnencom, t.j. mozes to nazyvat aj vzdanie sa funkcie prokuristu)

    Zrušenie funkcie prokuristu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.