Zavrieť

Porady

liečba abscesu

Dobry den chcem sa opytat na liečbu abscesu konkretne u mojho syna ktory je po tazkom uraze a polytraume .V roku 2007 sa mu stal tazky uraz a pri inych dalsich poraneniach mal i komplikovanu zlomeninu stehennej kosti.Asi po roku mu uz zahojena rana zacala puchnut a cerveniet a bola horuca.Bol prijaty a operovany kde mu ranu vycistili .Vysledok znamky akutnej osteomyelitidy s abscesom v drenovej dutine a svalovych strukturach s fistulaciou povrchovo.Vie my niekto poradit ako to liečit

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    my sme kedysi ešte abscesy- otvorené vyplachovali peroxidom. Ja síce sa budem opakovať, ale ja by som to riešila najprv výplachom peroxidom a následne peruánsky balzám- nahrubo- zaviazať na 12 hod. a takto to opakovať.
    Na odd. sme kedysi aj nízko perc. persterilom vyplachovali takéto brucho - v OP rane sa vytvoril takýto absces a napriek opak. chirurg. zákrokom sa vytvoril vždy nový.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    V niektorých lekárňach- najmä pri nemocniciach ( malá fľaštička vyšla v min. roku cca 135sk- ) - ja som už asi niekde spomínala, že ten peruánsky balsam sme dávali aj do ťažkých preležaním( do otvorených rán) - má to aj dezinfekčné aj protizápalové účinky. Obsahuje - podľa vôni aj propolis- farby tmavá hnedá, konzistencia hustého medu.
    Ja to od určitého času- v domácom použití-naozaj na urýchlenie liečby zahnisaných rán, ale i menších typu vrastený nechet zapálený prst.... ( pekne vytiahne zápal aj hnis)
    Naposledy upravil Bionda : 20.11.09 at 15:44

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Bionda,prečítala ste si otázku,absces aj so znakmi akutneho zápalu kosti,ak do toho pichne peru balzam a dostane alergickú reakciu,tak má viac než veľký problém.A peru balzam patrí medzi top 28 alergénov.Ak mám nadiaľku niečo poradiť,tak moja rada znie-čím menej do toho kafrať a trvať na preväzoch profesionálom,bud na oddelení,alebo ADOS.Držím prsty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.