Zavrieť

Porady

Nevyplatena mzda

Dobry den,

od jula do sept som pracovala na Dohodu o vykonani prace.
Spolocnost krachla, zmenila nazov a manazment sa akoby
pod zem zakopal. O dva tyzdne by mal (pravdepodobne)
novy prist.

Mzda je stale nevyplatena. Co mozem urobit preto, aby ma vyplatili?
Podat trestne oznamenie na policii? Co treba k tomu?



Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kysna je offline (nepripojený) kysna

    kysna
    zdravim,
    cez leto som jeden mesiac brigadovala v istom obchode ktory sa asi pred mesiacom zrusil. doteraz mi neprisla vyplata. malo by sa teraz robit nejake konanie, kde sa podaju nejake tie navrhy (sorry ze tak amatersky, ale nerozumiem sa do tychto veci) a do 2 mesiacov by nam "vraj" mala byt mzda vyplatena.zaujimalo by ma, ci mame aj s kolegynami narok na nejake uroky z omeskania vyplatenia mzdy. dakujem za odpoved

    mzdy2007 je offline (nepripojený) mzdy2007

    akčný človek-neposeda mzdy2007
    nevyplatenie mzdy je podla nasich zakonov trestny cin...v prvom rade musis par krat sam-a vyzvat zamestnavatela/alebo jeho nastupcu ,nech uz sa vola akokolvek ale vsetky zavazky prechadzaju na neho/o vyplatenie mzdy, ak to nezaberie treba az potom podat navrh na sud,inak ti to sud vrati , ze mas najskor sam urobit nieco pre seba/ja som podala a uspela, sice po2rokoch, aj to1 rok zbytocne kvoli pravnikovi, ale aj na uroky z omeskania mas narok/.Ak je firma v konkurz.konani, treba sa co najskor prihlasit o svoje naroky, aby si sa dostal-a na radu pri vyplacani pohladavok, ak na ne po skonceni ostanu nejake peniaze..dobre je mat samozrejme zmluvu-dohodu a aj nejaky podklad o odpracovanych hodinach-dochadzku..zamestnavatelia zvyknu dochadzku na papieri a jednotlivych harkoch "stopit", najlepsia je elektronicka dochadzka, s tym im to ide tazsie..

    Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

    Sante32
    Aké sú postihy (myslím penále) ak som poslala výplaty po výplatnom termíne, s omeškaním jeden deň? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.