Zavrieť

Porady

Zriaďovacie náklady po novom

Prosím poraďte, budem účtovať založenie s.r.o. ktorá ešte len vznikne v tomto roku. Naúčtujem 353/411,378/353 a 221/378. Tieto účtovné prípady viem, že by mali vstupovať do začiatočnej súvahy. Ale neviem, že keď vzniknú nejaké zriadovacie náklady pred vznikom s.r.o. toto účtovať ešte pred vytlačením začiatočnej súvahy do nákladov oproti čomu. Alebo to účtovať ako účtovne prípady až po otvorení počiatočných stavov ktoré sú na 411 dal a 221 MD.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    V otváracej súvahe bude 411 a 221.

    Náklady, ktoré vznikli v súvislosti so založením spoločnosti - tie ktosi uhrádzal - napr. spoločník.
    Zaúčtujete náklady - napr. cez ID, ak budú vyplatené neskôr...............5xx/365

    Ak by bolo ZI splatené do pokladnice, peniaze sú v pokladnici a výdavky budú vyplatené spoločníkovi z pokladnice .... 5xx/211

    Miššička je offline (nepripojený) Miššička

    Miššička
    Aha, nevšimla som si že v otváracej súvahe sú len účty 221 a 411, takže je jasné že 5xx/365 budem účtovať až potom. Ďakujem.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Prečítaj si túto tému:

    Náklady pri zakladaní novej spoločnosti

    veľmi Ti pomôže v začiatkoch účtovnia s.r.o.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Ak som zriaďovacie výdavky odpisovala už 4 roky, podľa nových postupov ZC týchto výdavkov zaúčtujem ako 429/071 a vyradenie 071/011? Je tento postup správny?

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Viete mi niekto poradiť, či je toto zaúčtovanie správne?

    misurka Pozri príspevok
    Ak som zriaďovacie výdavky odpisovala už 4 roky, podľa nových postupov ZC týchto výdavkov zaúčtujem ako 429/071 a vyradenie 071/011? Je tento postup správny?

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    A čo sa týka vplyvu na daňový základ? V kt. riadku DP si môžem uplatniť vo výške odpisu ZC zriaď. výdavkov odpočet od daň. základu?

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    ZC Ti vyjde 0. Máš odpisy 551/071 za január a február. Zároveň vo februári dáš storno -551/071 za oba mesiace. K 31.12.09 zaučtuješ 429/071 - zostat.cena k 1.1.09 a 071/011 - vyradenie

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    toto mi je jasné, len mi ide o to, že ako dostanem tú hodnotu zo 429 do daňových výdavkov? Nie je to odpočitateľná položka od DZ?
    Ivenka Pozri príspevok
    ZC Ti vyjde 0. Máš odpisy 551/071 za január a február. Zároveň vo februári dáš storno -551/071 za oba mesiace. K 31.12.09 zaučtuješ 429/071 - zostat.cena k 1.1.09 a 071/011 - vyradenie

    florin je offline (nepripojený) florin

    florin
    misurka Pozri príspevok
    Viete mi niekto poradiť, či je toto zaúčtovanie správne?
    Ahojte poraďáci !
    Ja mám podobný prípad, lenže ja mám rovnakú sumu na učte MD a D, zriadovacie náklady boli koncom r.2009 úplne odpísané. Účtujem v Omege, pri prechode na ďalší rok zostatok účtov 011AE a 071AE prehodil program na 029AE a 089AE. Potrebujem vašu radu, či som robila chybu pri prechode na ďalší rok alebo mám zaúčtovať nejakú operáciu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.