Zavrieť

Porady

platenie vyživneho

dobry den, mohol by mi tu niekto poradit:pred dvoma rokmi som sa rozviedla a dcera mi bola zverená do opatery, teraz v lete mala maturovat, lenže pod vplyvom svojho otca nielenže nezmaturovala, ale ani nedokončila 4. ročník.Otec ju tak zmanipuloval, že sa odstahovala s kamaratkou do podnájmu a školu si robí popri zamestnaní. Chcem vediet, či som jej povinná platit výživné, ked pracuje a školu si dokončuje externe /dcera má už 19 rokov,vo februári bude mat 20/, pretože chce odo mna mesačne 150 eur a ešte aj spatne a pri tom byvala so mnou, v mojom byte a vyživné, ktoré jej posielal otec si nechavala. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dcéra je dospelá, pracuje , zarába si na živobitie... To, že študuje popri zamestnaní neznamená, že má nárok na výživné.
    To sa ho dožaduje ako? Ústne? Na základe čoho ? Požiadala súd o určenie výživného? Má nejaké rozhodnutie na základe ktorého ho vyžaduje?
    Asi nie...

    Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

    Lenka*1
    Akurat som to riesila so znamym, tvoja dcera nema narok na vyzivne, pokial je schopna pracovat a pracuje. a spatne sa plnoletym detom vyzivne nevyplaca.

    ivanka1642 je offline (nepripojený) ivanka1642

    ivanka1642
    v navrhu na sud zo mna urobila "hyenu", že vraj som jej nedávala vreckove a to si nechávala výživné od otca 15OO sk, predtym jej platil 3000sk, ale po 18-ke po dohode s nim si ho dala znížit, dala som jej na vodičak, čo nie je mala čiastka, zaplatila som jej celu stužkovu, na dovolenke bola so mnou pred rokom, s otcom tam natrepali také hluposti, že som jej nedavala jest, ked v aprili už nechodila do školy, tak cele dni doma len vylihovala, žiadna brigáda nič a ked si podavala žiadost na externe študium a aby jej ju schválili, pretože schvaluju len pre 3 možnosti: špostovec, zdr. dovody, alebo zamestnanie, tak v auguste tento navrh splodila s otcom, ktorý nás vždy len tyral, len aby jej to v škole schvalili

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Lenka*1 Pozri príspevok
    no tak to sa velmi "pekne" zachovala...
    skus pozriet toto, ak pomoze:
    http://tribunal.kapitula.sk/2007-2/vyzivovacia.htm
    Mnohí sa radi odvolávate na tento článok ale nikto si nevšimne hlavičku "Informácie a články z kánonického a konfesného práva" Zákon o rodine nieje z tejto kategórie. Tento článok obsahuje mnoho nepresností a vecí, ktoré nemajú oporu v zákone. Písal to asi nejaký farár.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    vyživovacia povinnosť rodiča trvá do času kým dieťa nieje schopné sa živiť samo... živí sa samo...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.