Zavrieť

Porady

g-mail dupluje

Na g-mail mám dva účty: povedzme aaa@gmail.com a bbb@gmail.com.
Používal som iba účet aaa... a dnes som si rozmyslel, že odošlem e-mail z bbb... účtu (z toho istého PC). Správa sa odoslala tam kam mala, aj som dostal od adresáta odpoveď, ale na moje prekvapenie o nejakú tú minútku odoslaná správa dorazila aj na môj aaa... účet. Pritom som neuviedol adresáta ani v kópii, ani v skrytej kópii. Nie že by mi to až tak vadilo, ale vsadilo mi to červa do hlavy - čo keď to neodosiela iba na účet aaa... ale aj na iné účty? Stretli ste sa s niečim podobným? V nastaveniach som nič nenašiel ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... ešte doplním - mám nainštalované rozšírenie Gmail Manager 0.5.7.5 a v ňom boli nadefinované oba účty.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    nemáš v nastaveniach zakliknuté preposielanie mailov? urob kuk a daj vedieť

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    alla66 Pozri príspevok
    nemáš v nastaveniach zakliknuté preposielanie mailov? urob kuk a daj vedieť
    ... nie, mám zakázané, a nemám nikde uvedený účet aaa...

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    posledná otázka
    nie je zrada v rozšírení?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    alla66 Pozri príspevok
    posledná otázka
    nie je zrada v rozšírení?
    najprv som vymazal z rozšírenia druhý účet, nepomohlo..
    nakoniec som celkom zakázal rozšírenie... a teraz čakám, čo dorazí preposlaná pošta. Zatiaľ nič.
    No ak to bude v rozšírení, škoda ho, docela praktická pomôcka, ale keď blbne, tak ju asi nechám odstavenú.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    takže s najväčšou pravdepodobnosťou bude to tým rozšírením. Našiel som na forách problémy s novou verziou tohoto rozšírenia (stará prestala fungovať po aktualizácii FF), hoci tento problém sa konkrétne neuvádzal...
    Ďakujem za zapojenie sa do témy.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Takže odhalil som, kde bola zrada. Rozšírenie Gmail Manager to nemalo na svedomí, ale nastavenia samotného účtu gmail. Preto som nevedel nájsť chybu, lebo som to hľadal v nastaveniach účtu bbb... Ale pretože tento účet som onoho času vytváral (pozýval) z účtu aaa..., tam som vtedy odsúhlasil import na účet aaa...
    Teda existuje nielen preposielanie z jedného účtu na iné, ale aj import z iných účtov. Nakoniec dobre, že sa mi stala táto vec, aspoň som si nadefinoval import (dovoľuje zadať až 5 účtov) zo všetkých gmail účtov do jedného - a na tomto účte sa mi zobrazí korešpondencia všetkých účtov - nemusím otvárať/kontrolova všetky účty...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Na g-mail mám dva účty: povedzme aaa@gmail.com a bbb@gmail.com.
    Používal som iba účet aaa... a dnes som si rozmyslel, že odošlem e-mail z bbb... účtu (z toho istého PC). Správa sa odoslala tam kam mala, aj som dostal od adresáta odpoveď, ale na moje prekvapenie o nejakú tú minútku odoslaná správa dorazila aj na môj aaa... účet. Pritom som neuviedol adresáta ani v kópii, ani v skrytej kópii. Nie že by mi to až tak vadilo, ale vsadilo mi to červa do hlavy - čo keď to neodosiela iba na účet aaa... ale aj na iné účty? Stretli ste sa s niečim podobným? V nastaveniach som nič nenašiel ...
    Števo,aj mne sa to stáva, minule som odosielal fotky z z google picassy na jednu mail.adresu a došli aj jemu aj mne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.