Zavrieť

Porady

Preplatenie casti faktury

Dobry den,

chcel by som preplacat zamestnancom cast ich faktury za telefon no neviem ako to spravne zauctovat do podvojneho uct.

napr. zamestnanec donesie jeho fakturu za telefon 60 eur a ja mu chcem preplatit 30 eur z tej faktury ako to spravit ?

Vdaka...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Matt654 Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcel by som preplacat zamestnancom cast ich faktury za telefon no neviem ako to spravne zauctovat do podvojneho uct.

    napr. zamestnanec donesie jeho fakturu za telefon 60 eur a ja mu chcem preplatit 30 eur z tej faktury ako to spravit ?

    Vdaka...
    Treba si na to vyhotoviť internú smernicu, že podľa akých pravidiel sa prepláca. Ale nesmie sa zabudnúť na to, že je to u zamestnanca zdaniteľným príjmom.
    Katarína Cigánová
    Matt654 Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcel by som preplacat zamestnancom cast ich faktury za telefon no neviem ako to spravne zauctovat do podvojneho uct.

    napr. zamestnanec donesie jeho fakturu za telefon 60 eur a ja mu chcem preplatit 30 eur z tej faktury ako to spravit ?

    Vdaka...
    Samotné zaučtovanie by som urobila : 518 / 333 , úhradu potom 333/ 221, resp.211 , ale natíska sa mi otázka , či je takýto náklad daňovo uznatelný , kedže fa nie je na firmu , bolo by asi potrebné dokladovat podrobné výpisy z daných účtov , a či takýto príjem za telefon nie je zdaniteľný príjem u zamestnancov ??? .

    Preplatenie casti faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.