Zavrieť

Porady

namiešanie farby

môže my niekto ako namiešam tyrkysovú farbu....chcem tak omaľovať kuchyňu, môžem si ju dať namiešať aj v predajni, lenže nie som spokojná s výrobcom od ktorého ich miešajú...mám fialovú v spálni a je šmuhatá...naopak v detskej zelenú klasik aj v obývačke hnedú a žiadna šmuha tak si chcem sama namiešať tyrkysovú.....žeby zelená a modrá dokopy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Alyssa Pozri príspevok
    môže my niekto ako namiešam tyrkysovú farbu....chcem tak omaľovať kuchyňu, môžem si ju dať namiešať aj v predajni, lenže nie som spokojná s výrobcom od ktorého ich miešajú...mám fialovú v spálni a je šmuhatá...naopak v detskej zelenú klasik aj v obývačke hnedú a žiadna šmuha tak si chcem sama namiešať tyrkysovú.....žeby zelená a modrá dokopy
    Bez presného dávkovania pigmentu asi nedosiahneš želaný efekt. Veď v dnešnej dobe skoro v každom menšom mešte nájdeš 4-5 predajní kde miešajú farby. A verím tomu, že nie každá predajňa má totožného dodávateľa farby.
    Niektoré obchody sú ochotný namiešať farbu aj z prineseného materiálu.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Tyrkysová vzniká miešaním modrej a zelenej, všeobecne je pomer 2:1 (modrá:zelená), a ak chceš teplejší alebo naopak studenší odtieň, tak podľa toho pridáš viac zelenej alebo modrej.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak malujete tmavý odtieň,je jedno aká farba červená ,zelená, modrá ...tak prvú vrstvu musíte malovať v tom istom odtieni len svetlým odtieňom a druhú vrstvu tmavým odtieňom.Inak to bude čmuhovaté.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.