Zavrieť

Porady

PN a UP

Dobrý deň, potrebujem poradiť: od 1.11.2009 som evidovaná na úrade práce. ale zároveň mám zmluvu na dohodu. do marca 2009 som bola na materskej a od marca do konca októbra som bola zamestnaná na 6hodín. Teraz chcem isť na PN. Zaujímalo by ma, z čoho sa mi bude počítať,a či vôbec mám nárok na tu ochrannu dobu 42 dní. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ľubka87103 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť: od 1.11.2009 som evidovaná na úrade práce. ale zároveň mám zmluvu na dohodu. do marca 2009 som bola na materskej a od marca do konca októbra som bola zamestnaná na 6hodín. Teraz chcem isť na PN. Zaujímalo by ma, z čoho sa mi bude počítať,a či vôbec mám nárok na tu ochrannu dobu 42 dní. Ďakujem
    Z práce na dohodu nárok nevzniká.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ľubka87103 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť: od 1.11.2009 som evidovaná na úrade práce. ale zároveň mám zmluvu na dohodu. do marca 2009 som bola na materskej a od marca do konca októbra som bola zamestnaná na 6hodín. Teraz chcem isť na PN. Zaujímalo by ma, z čoho sa mi bude počítať,a či vôbec mám nárok na tu ochrannu dobu 42 dní. Ďakujem
    Zmluvu na dohodu Zákonník práce nepozná.
    V októbri si skončila prac. pomer na pracovnú zmluvu alebo dohodu ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ľubka87103 Pozri príspevok
    Od novembra som evidovana na úrade prace ale zároven vykonavam pracu na dohodu, tiež od novembra. Do marca som bola na materskej dovolenke a od marca do30 oktobra som bola normalne zamestnana na pracovnu zmluvu. Teraz potrebujem ist na PN. chcem vediet či budem mat tu PN platenu ked som na úrade prace a zaroven vykonavam pracu na dohodu. a ak ano, tak z coho sa mi vypocita. Dakujem
    42 dní od skončenia prac. pomeru na prac. zmluvu ti plynie ochranná doba, počas ktorej môžeš mať začiatok PN-ky. Súčasný výkon práce na dohodu nemá vplyv na výplatu nemocenského z ochrannej doby (samozrejme, musíš dodržiavať liečebný režim počas PNky). Nemocenské sa ti bude počítať z príjmu u posledného zamestnávatela. K PN-ke si preto musíš vyžiadať potvrdenie o príjme, ktoré odovzdáš spolu s PN do sociálnej poisťovne

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Prepáčte, že budem , ale v príspevkoch ma vždy prekvapí formulácia " plánujem ísť na PN". Prezraďte, ako sa dá PN naplánovať?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Prepáčte, že budem , ale v príspevkoch ma vždy prekvapí formulácia " plánujem ísť na PN". Prezraďte, ako sa dá PN naplánovať?
    No ja si myslím, že PN sa dá naplánovať. Napr. operácia ked je a nie je to akútne .

    Ad odpovede dostala aj tu http://www.porada.sk/t123515-pn.html#post1200276 , ludia sú netrpezlivý mám pocit. A čakajú, že okamžite im bude odpovedané. Na zaplakanie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Xanti Pozri príspevok
    No ja si myslím, že PN sa dá naplánovať.
    Ja zase z tých otázok ohľadne plánovaných PN mám vždy pocit, že nejde o plánované pobyty v nemocniciach, resp. liečebných ustanovizniach. Skôr o oddych od denno-denného pracovného zaťaženia.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Ja zase z tých otázok ohľadne plánovaných PN mám vždy pocit, že nejde o plánované pobyty v nemocniciach, resp. liečebných ustanovizniach. Skôr o oddych od denno-denného pracovného zaťaženia.
    Jaaaaaaj a nezaslúžime si občas? Ináč neviem ale myslím, že viacerí ideme na doraz. Teda lekára vidíme v električke a liečime sa sami doma, v rámci chodenia do práce.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Ja zase z tých otázok ohľadne plánovaných PN mám vždy pocit, že nejde o plánované pobyty v nemocniciach, resp. liečebných ustanovizniach. Skôr o oddych od denno-denného pracovného zaťaženia.
    pri PN-kách z ochrannej lehoty skôr spôsob ako si zabezpečiť predlženie doby poberania príjmu, príp. "natiahnuť" čas pred odchodom na starobný dôchodok
    A stavbári v zimných mesiacoch - ďalšia platená "dovolenka".
    (Bola som na PN 52 týždňov a v čakárňach pred komisiou u obvodného lekára som si vypočula všeličo)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.