Zavrieť

Porady

rozviazanie pracovného pomeru - okamžitá výpoveď

Dobrý deň,

potrebujem poradiť v nasledovnej veci.
Som momentálne pn - dlhodobo, moja funkcia vo firme, v ktorej pracujem zanikla - nová organizačná štruktúra.
Ja si samozrejme hľadám nové zamestnanie. Môžem dať okamžitú výpoveď po skončení pnky? ak áno , ktorý paragraf / 69?/, treba uviesť dôvod?
ak áno, je dôvodom aj to, že sa sťahujem do vzdialenejšieho mesta - kde mi to komplikuje cestu do zamestania? Ide o tom, že zamestnávateľ mi nebude preplácať náklady na dopravu do zamestnania.
Keď dám výpoveď okmažitú / ak sa to dá / mám nárok aj na odstupné?
ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    borka111 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    potrebujem poradiť v nasledovnej veci.
    Som momentálne pn - dlhodobo, moja funkcia vo firme, v ktorej pracujem zanikla - nová organizačná štruktúra.
    Ja si samozrejme hľadám nové zamestnanie. Môžem dať okamžitú výpoveď po skončení pnky? ak áno , ktorý paragraf / 69?/, treba uviesť dôvod?
    ak áno, je dôvodom aj to, že sa sťahujem do vzdialenejšieho mesta - kde mi to komplikuje cestu do zamestania? Ide o tom, že zamestnávateľ mi nebude preplácať náklady na dopravu do zamestnania.
    Keď dám výpoveď okmažitú / ak sa to dá / mám nárok aj na odstupné?
    ďakujem vopred.
    Po skončení PN-ky chceš dať okamžitú výpoveď. Dá sa okamžite skončiť pracovný pomer podľa § 69 ZP.
    a/ Sú to zdravotné dôvody, keď podľa lekárskeho posudku nemôže pracovník vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia posudku na inú, pre neho vhodnú prácu.

    b/ Zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti.

    c/ Je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

    Myslím si, že to nie je Tvoj prípad. Pokiaľ Ti zrušili Tvoje miesto, výpoveď Ti dáva zamestnávateľ, podľa § 63, ods.1, písm. b/ ZP, teda z nadbytočnosti, resp. pre organizačné zmeny. Vtedy Ti patrí odstupné, podľa dĺžky odpracovaných rokov. Do 5 rokov 2 mesiace, nad 5 rokov 3 mesiace.

    rozviazanie pracovného pomeru - okamžitá výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.