Zavrieť

Porady

podnikanie v polsku

Ahojte,

zaujimalo by ma, ako je to s malym podnikanim v Polsku. Viete ako to bezi na trhoch a keby sme chceli ist predavat na trh (Novy Targ, Leluchow apod.), ci nam treba nieco vybavovat a kde? Treba nam pokladnu? Poliaci, ked predavaju u nas, tak pokldanu nepouzivaju. Cital som niekde, ze ked podnikaju len prilezitostne tak im ju netreba. Ako je to s nami na ich strane? Ma niekto nejake skusenosti?

vdaka vam za akekolvek rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Podnikanie v Poľsku
    Občania SR môžu v Poľsku podnikať za rovnakých podmienok ako poľské subjekty. Podnikateľ môže začať podnikať po zápise do obchodného registra na príslušnom mestskom alebo obecnom úrade v mieste pobytu alebo plánovanej obchodnej činnosti. Po registrácií firmy je potrebné do 14 dní požiadať o registračné číslo firmy REGON, na príslušnom krajskom štatistickom úrade vojvodstva - www.gus.pl
    Vyžaduje sa založenie bankového účtu a prihlásenie do systému sociálneho zabezpečenia (Zaklad Ubezpieczeń Spolecznych). Do 7 dní od začatia podnikania je potrebné prihlásiť túto činnosť na daňovom úrade a požiadať o daňové identifikačné číslo NIP. Zahraničné subjekty môžu v Poľsku zakladať svoje pobočky (Oddzial w Polsce), ktoré musia byť zaregistrované na registračnom súde príslušného kraja (vojvodstva)
    Užitočné adresy: www.twoja-firma.pl, www.paiz.gov.pl
    Zdravím všetkých "poraďákov"!
    Vie mi niekto poradiť kde sa registrujú bežní živnostníci na nejakom poľskom webe zadarmo? Obdoba ako u nás azet, centrum a pod. Hľadám totiž poľkých živnostníkov aj firmy v odbore kamenárstvo. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.