Zavrieť

Porady

1. kvalifikačná skúška

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či si niekto s bakalárskym vzdelaním môže robiť 1. kvalifikačnú skúšku? A čo vlastne obnáša? Ďakujem,
Usporiadat
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

LidaP Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či si niekto s bakalárskym vzdelaním môže robiť 1. kvalifikačnú skúšku? A čo vlastne obnáša? Ďakujem,
Z prílohy o zaraďovaní pedagogických zamestnancov do tried, ktorú má MŠ SR na svojej webovej stránke vyplýva, že áno, ale na konkrétnosti si budeš musieť ešte asi počkať.
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
LidaP LidaP

LidaP je offline (nepripojený) LidaP

...ďakujem susanne, atestácia je I. kvalifikačná skúška? Nevyznám sa v tom, len ma prekvapilo, že som sa stretla s jednou učiteľkou MŠ, ktorá je zaradená do 10. platovej triedy, má bakalára - nie z odboru "predškolská a elementárna pedagogika" a vraj má I. kvalifikačnú - to ma fakt prekvapilo, lebo viem, že sú problémy s tým, aby vôbec niekto uznal 9. triedu za odbor PEP...Prosím Vás a Vy viete, čo je potrebné na kvalifikačnú skúšku, alebo atestáciu, nemám v tom jasno...ďakujem pekne
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
...veľmi zle formulovaná otázka, nenapísala si čo robíš atď., myslím, že na Tvoju otázku sa nedá odpovedať...
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
LidaP Pozri príspevok
...ďakujem susanne, atestácia je I. kvalifikačná skúška?
Kto do 1.11.2009 vykonal I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu podľa predpisov platných pred 1.11.2009 sa považuje za pedagogického alebo odborného zamestnanca s I. atestáciou. Toto isté platí aj pre II. kvalifikačnú skúšku.
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

Aký je váš názor: je 1. atestácia, resp. jej záskanie jednoduchšie pred alebo 1.11.2009? :)
0 0
LidaP LidaP

LidaP je offline (nepripojený) LidaP

...pýtala som sa len na to, či môže mať niekto, kto má bakalárske vzdelanie, aj I. kvalifikačnú skúšku...
Ja mám bakalárske vzdelanie, odbor PEP, a myslela som si, že I. kvalifikačnú skúšku môže mať len niekto s vysokoškolským vzdelaním II. stupňa - to jest Mgr. A okrem toho som chcela vedieť, čo je atestácia či I. kvalifikačná...každý hovorí niečo iné, a keďže to niekto iste vie, tak som sa na to opýtala...
0 0
LidaP LidaP

LidaP je offline (nepripojený) LidaP

...a som učiteľka v MŠ....
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
LidaP Pozri príspevok
...pýtala som sa len na to, či môže mať niekto, kto má bakalárske vzdelanie, aj I. kvalifikačnú skúšku...
Ja mám bakalárske vzdelanie, odbor PEP, a myslela som si, že I. kvalifikačnú skúšku môže mať len niekto s vysokoškolským vzdelaním II. stupňa - to jest Mgr. A okrem toho som chcela vedieť, čo je atestácia či I. kvalifikačná...každý hovorí niečo iné, a keďže to niekto iste vie, tak som sa na to opýtala...
Napísala som ti čo sa považuje teraz za I. atestáciu, ako to bude po novom a za akých podmienok ju môžeš získať máš napísané v 317/2009. A aj s VŠ vzdelaním I. stupňa môžeš získať I. atestáciu.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
edu21 Pozri príspevok
Aký je váš názor: je 1. atestácia, resp. jej záskanie jednoduchšie pred alebo 1.11.2009? :)
Bolo to jednoduchšie pred 1.11.2009, ak si ju získal alebo jej náhradu pred týmto termínom tak si za vodou a máš 11. platovú triedu. To isté platí aj pre II. atestáciu, nakukla som ti do profilu, ty už I. atestáciu máš, však áno
Naposledy upravil Sabadka : 08.11.09 at 19:29
0 0
mia0 mia0

mia0 je offline (nepripojený) mia0

...ja tiež neviem o tom, že by do 1.11.2009 mohol mať niekto so vzdelaním bakalár 1. kvalifikačnú skúšku.
Atestácie: Na atestáciu sa môže prihlásiť ten, kto má 30 kreditov a absolvoval prípravné atestačné vzdelanie alebo ten kto má 60 kreditov.
Na I. atestáciu sa môžu prihlásiť všetci bez rozdielu vzdelania, na II. atestáciu sa môžu prihlásiť len tí, čo majú VŠ II. stupňa . Rozsah atestačnej práce je daný podľa dosiahnutého stupňa vzdelania.
Naposledy upravil mia0 : 08.11.09 at 21:48
0 0
Wobler Wobler

Wobler je offline (nepripojený) Wobler

Sabatka, prosím Ťa, podľa akého paragrafu sa odbornému zamestnancovi uznáva I. a II. kvalifikačná skúška pedagogických zamestnancov, ktoré vykonal do 1. 11. 2009? Zdôrazňujem ODBORNÉMU ZAMESTNANCOVI. Ďakujem za odpoveď.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Wobler Pozri príspevok
Sabatka, prosím Ťa, podľa akého paragrafu sa odbornému zamestnancovi uznáva I. a II. kvalifikačná skúška pedagogických zamestnancov, ktoré vykonal do 1. 11. 2009? Zdôrazňujem ODBORNÉMU ZAMESTNANCOVI. Ďakujem za odpoveď.
No tak toto je veľmi dobrá otázka, pretože v prechodných ustanovenia zákona 317/2009 v § 61 v odstavci 7 a 8 je zmienka len o pedagogických zamestnancoch, v ostatných odstavcoch pri zaraďovaní je zmienka aj o odborných zamestnancoch. Takže buď ich z odseku 7 alebo 8 nejakým nedopatrením vynechali, alebo sa im neuzávajú tie klvalifikačné skúšky, čo je podľa môjho názoru diskriminujúce. V pomocných tabuľkách zaradenie s I. a II. atestáciou existuje, takže aj pre nich by mal platiť ten ods. 7 a 8 § 61 zákon 317/2009. Bolo by vhodné dať dotaz na MŠ SR na Ing. Belešovú, či zapracoval tlačiarenský škriatok alebo naozaj sa odborným zamestnancom kvalifikačná skúška získaná pred 1.11.2009 neuznáva.
0 0
Wobler Wobler

Wobler je offline (nepripojený) Wobler

...ďakujem, a ospravedlňujem sa za zámenu hlásky v mojom predchádzajúcom oslovení...
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Wobler Pozri príspevok
...ďakujem, a ospravedlňujem sa za zámenu hlásky v mojom predchádzajúcom oslovení...
Nemáš za čo ani ďakovať ani sa ospravedlňovať
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Sabadka Pozri príspevok
No tak toto je veľmi dobrá otázka, pretože v prechodných ustanovenia zákona 317/2009 v § 61 v odstavci 7 a 8 je zmienka len o pedagogických zamestnancoch, v ostatných odstavcoch pri zaraďovaní je zmienka aj o odborných zamestnancoch. Takže buď ich z odseku 7 alebo 8 nejakým nedopatrením vynechali, alebo sa im neuzávajú tie klvalifikačné skúšky, čo je podľa môjho názoru diskriminujúce. V pomocných tabuľkách zaradenie s I. a II. atestáciou existuje, takže aj pre nich by mal platiť ten ods. 7 a 8 § 61 zákon 317/2009. Bolo by vhodné dať dotaz na MŠ SR na Ing. Belešovú, či zapracoval tlačiarenský škriatok alebo naozaj sa odborným zamestnancom kvalifikačná skúška získaná pred 1.11.2009 neuznáva.
Odborní zamestnanci neboli ani podľa právnych predpisov platných do 31.10.2009 považovaní za pedagogických zamestnancov, a preto sa na nich nevzťahovala vyhláška MŠ SR č. 41/1996 Z. z., a preto ani nemohli od 31.10.2009 absolvovať I. alebo II. kvalifikačnú skúšku alebo ich náhradu.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
kvet Pozri príspevok
Odborní zamestnanci neboli ani podľa právnych predpisov platných do 31.10.2009 považovaní za pedagogických zamestnancov, a preto sa na nich nevzťahovala vyhláška MŠ SR č. 41/1996 Z. z., a preto ani nemohli od 31.10.2009 absolvovať I. alebo II. kvalifikačnú skúšku alebo ich náhradu.
Nedá sa mi oceniť, tak ti prikladám bodík takýmto spôsobom a áno už som to našla, aj keď je to naozaj diskriminujúce, ale u odborných zamestnancov sa atestácie budu uznávať len po 1.11.2009.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Sabadka Pozri príspevok
Nedá sa mi oceniť, tak ti prikladám bodík takýmto spôsobom a áno už som to našla, aj keď je to naozaj diskriminujúce, ale u odborných zamestnancov sa atestácie budu uznávať len po 1.11.2009.
... ďakujem krásne, aj za ten predchádzajúci bodík ...
0 0
Wobler Wobler

Wobler je offline (nepripojený) Wobler

Nechcem byť dotieravý, ja ale fakt neviem, kedy sa z pedagogického pracovníka (POZN.:I. a II. kvalifikačná skúška pedagogických PRACOVNÍKOV) stal pedagogický zmestnanec a zo špeciálneho pedagóga odborný zamestnanec. Podot., že na špeciálnych pedagógov sa transformovali učitelia (s príslušnou kvalifikáciou) s podmienkou praxe (napr. pedagogickej), mimochodom v rámci ktorej vykonali I. alebo aj II. kvalifikačnú skúšku...
Tu by som nehovoril len o diskriminácii odborného zamestnanca, ale aj o nevnímaní dôsledkov - pravdepodobnej snahe vrátiť sa k učiteľovaniu a doterajšia činnosť bude len doplnkom k úväzku (...a u niektorých možno ešte menším, ako doteraz).
0 0
Fany1000 Fany1000

Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

Neviem, či som na školení porozumela správne, ale zdá sa mi, že špeciálny pedagóg ako odborný zamestnanec je len ten, kto pracuje v centrách špeciálno-pedagogického poradenstva, a nie som si istá či aj celkovo v špeciálnom školstve,nie učiteľ, ktorý má špeciálno-pedagogické vzdelanie a učí na bežnej škole. Totiž aj ja som učiteľka a mám špecku, ale na školení mi povedala p. Belešová, že nie som špeciálny pedagóg. Ešte je možnosť učiť v špeciálnej triede bežnej školy, ale toto nemám podložené. Ak viete napíšte.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Fany1000 Pozri príspevok
Neviem, či som na školení porozumela správne, ale zdá sa mi, že špeciálny pedagóg ako odborný zamestnanec je len ten, kto pracuje v centrách špeciálno-pedagogického poradenstva, a nie som si istá či aj celkovo v špeciálnom školstve,nie učiteľ, ktorý má špeciálno-pedagogické vzdelanie a učí na bežnej škole. Totiž aj ja som učiteľka a mám špecku, ale na školení mi povedala p. Belešová, že nie som špeciálny pedagóg. Ešte je možnosť učiť v špeciálnej triede bežnej školy, ale toto nemám podložené. Ak viete napíšte.
Nech sa ti to nezdá, pretože si to definovala správne. Zamestnanci v CPPP, DIC a pod. sú odborní zamestnanci, učitelia v špeciálnych školách, špeciálnych triedach sú pedagogický zamestnanci. A áno môžeš učiť v špeciálnej škole alebo v klasickej ZŠ v špeciálnej triede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať