Zavrieť

Porady

Prasknuty rozbočovací hrebenáč - ako zalepit?

Ahojte, chlapikovi co mi robil hromozvod sa podarilo prasknut rozbočovací hrebenáč Y (Tondach, cca 50 EUR!!!). Chcel by som ho zalepit, nakolko nie je nijako zasadne zatazovany.

Rozmyslam o nejakom lepidle na keramiku plus zvnutra preventivne natiahnut kleber + sietku (nieco ako ked sa robia kapotaze z laminatu).

Viete poradit nejake spolahlive lepidlo?

Vdaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    TomasHC Pozri príspevok
    Ahojte, chlapikovi co mi robil hromozvod sa podarilo prasknut rozbočovací hrebenáč Y (Tondach, cca 50 EUR!!!). Chcel by som ho zalepit, nakolko nie je nijako zasadne zatazovany.

    Rozmyslam o nejakom lepidle na keramiku plus zvnutra preventivne natiahnut kleber + sietku (nieco ako ked sa robia kapotaze z laminatu).

    Viete poradit nejake spolahlive lepidlo?

    Vdaka!
    Ja by som to skúsil dvojzložkovým epoxydovým lepidlom (najprv vyskúšaj na inom kuse, napr. škridle, či to bude dobre držať).

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    LLmaroš Pozri príspevok
    Duvilax mi roky držal obkladačky na umakarte / keď som ich potol dával dolu - vytrhával sa umakart. Len k sebe kusy fixuj, kým uschne.
    Duvilax by som nedoporučoval, nie je to vodostále lepidlo. Môže sa stať, že pri dlhšom daždi sa lepidlo rozmočí a vyplaví.

    vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

    vladoziak
    a co takto nech ho zapalti ten co rozbil,hadam on urobi skodu a Vy hradite opravu?Za svoju robotu dostal zaplatene.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    vladoziak Pozri príspevok
    a co takto nech ho zapalti ten co rozbil,hadam on urobi skodu a Vy hradite opravu?Za svoju robotu dostal zaplatene.
    Samozrejme ze som mu to odpocital z prace za bleskozvod. Ale som lakomy kupit novy, su to nekrestanske peniaze...

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    TomasHC Pozri príspevok
    Samozrejme ze som mu to odpocital z prace za bleskozvod. Ale som lakomy kupit novy, su to nekrestanske peniaze...
    ??? Kuuurňa, to je ale úprimná odpoveď.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Kazu Pozri príspevok
    ??? Kuuurňa, to je ale úprimná odpoveď.
    No to vies Je to kus keramiky cca 40x30cm a chcu za to 50 EUR. Keby sa jednalo o skridlu po ktorej mam niekedy chodit, tak to neriesim. Na tento rozbocovac sadne akurat tak vrabec, prinajhorsom vrana. Preto tato "zachranna akcia"

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Moja "oprava" - lepidlo na keramiku + zo spodu kleber a sietka - prezila tuto zimu bez ujmy na zdravi.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    220870 Pozri príspevok
    Neriedený Duvilax.
    Neriedený duvilax na bramac rozočovači ak dobre rátam 14 rokov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.