Zavrieť

Porady

Prechodné bydlisko

Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o informáciu keď si chcem nahlásiť prechodné bydlisko cez aký úrad sa to dá?
Koľko to asi trvá.
Trvalé bydlisko mám evidované v Rožňave a prechodné bydlisko by som si potrebovala nahlásiť v Senci.
Ako by som mala po správnosti postupovať?
Ďakujem vopred za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    cmuq Pozri príspevok
    zdravim, co v pripade, ze chcem sa odhlasit z adresy trvaleho bydliska a nemam ziadne prechodne ani nove trvale bydlisko. pocul som o moznosti na mestskom urade ale tam mi uradnicky tvrdia ze musia mat novu adresu trvaleho bydliska aby ma odhlasili z terajsieho..
    No, oni to tety úradníčky moc nechcú robiť, lebo zostaneš bez TP, tj. " na krku obci...", ako bezdomovec
    Dá sa to trochu obísť, ak ťa odhlási majiteľ bytu, kde si mala doteraz TP.
    Jemu to nemôžu odmietnuť.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Ak to chces mat ofic.tak sa zastav na policii zmena bydliska v op resp doplnenie do op. Skor by som to riesila len zmena adresy v uradoch bankach a pod. Ak sa jedna o dorucovanie pisomnosti tak banky,mob.operatori a pod budu mat tvoju adresu trvaleho a ty im nadiktujes druhu,fakturacnu. Je to jednoduchsie. Zalezi vsak na dovode tvojho rozhodnutia

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na mestskom úrade- evidencia obyvateľstva. Tam dajú podklady, s ktorými pôjdeš na políciu.

    L.ili je offline (nepripojený) L.ili

    L.ili
    Aj keď chcem len prechodné bydlisko tak sa musí meniť aj OP? potrebujem to kvôli úradom aby som nemusela stále chodiť do miesta trvalého bydliska.
    Takže sa to rieši na polícii? A musím ísť na nejakú centrálnu alebo aj v mieste prechodného bydliska?
    Jedná sa o to či to mám vybavovať v Bratislave alebo konkrétne kde bývam v Senci.
    Ďakujem ešte raz aj za prechádzajúcu odpoveď.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    L.ili Pozri príspevok
    Aj keď chcem len prechodné bydlisko tak sa musí meniť aj OP? potrebujem to kvôli úradom aby som nemusela stále chodiť do miesta trvalého bydliska.
    Takže sa to rieši na polícii? A musím ísť na nejakú centrálnu alebo aj v mieste prechodného bydliska?
    Jedná sa o to či to mám vybavovať v Bratislave alebo konkrétne kde bývam v Senci.
    Ďakujem ešte raz aj za prechádzajúcu odpoveď.
    Vybavuješ to v Senci. Najprv na mestský úrad na námestí. Evidencia obývateľstva. Dajú ti doklad. Ale k prihláseniu na prech. bydlisko potrebuješ súhlasť majiteľa nehnuteľnosti, ak nie je tvoja.
    Potom s potvrdením z MÚ ideš na políciu na Hollého ulici.

    cmuq je offline (nepripojený) cmuq

    cmuq
    zdravim, co v pripade, ze chcem sa odhlasit z adresy trvaleho bydliska a nemam ziadne prechodne ani nove trvale bydlisko. pocul som o moznosti na mestskom urade ale tam mi uradnicky tvrdia ze musia mat novu adresu trvaleho bydliska aby ma odhlasili z terajsieho..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.