Zavrieť

Porady

§ 32 zák. o správe daní a poplatkov

Miestny úrad ako správca daní sa odvolal na § 32 zákona o správe daní a poplatkov a žiada ma o pokytnutie súčinnosti - menného zoznamu obyvateľov domu, ktorí sú držiteľmi psov a vo svojich bytoch psov chovajú.
V § 32 som nenašiel oporu, možno som zle pozaral. Nie som ani súd, orgán št.správy, poisťovňa ... a nie je opora ani v ods. 5 § 32.
Akosi sa mi postoj a požiadavka MÚ protiví. Napíšete mi váš názor a je niekde opora v § 32. Ako by ste reagovali vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Môžeš požiadať miestny úrad, aby uviedol konkrétne ustanovenie § 32, na základe ktorého dané informácie žiada, keďže každý odsek tohto paragrafu hovorí o inom... Jediné ustanovenie, ktoré tu prichádza do úvahy je
    § 32 ods. 3:

    "Štátne a iné orgány a osoby, ktoré z úradnej moci alebo vzhľadom na predmet svojej činnosti vedú evidenciu osôb alebo majetku10d), sú povinné na výzvu správcu dane oznámiť údaje potrebné na vyrubenie dane a vymáhanie daňového nedoplatku."

    Neviem, či vzhľadom na predmet svojej činnosti vedieš evidenciu osôb alebo majetku, ak áno, tak si povinný poskytnúť súčinnosť...

    b.breza je offline (nepripojený) b.breza

    b.breza
    Vďaka za odpoveď. Som zástupca vlastníkov bytov v dome, správu domu vykonáva iný subjekt. Z mojej činnosti nevyplýva viesť evidenciu osôb alebo majetku, aj keď míám vedomosti o osobách v bytoch a majetku - bytoch, ktoré sú vo vlastníctve.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    b.breza Pozri príspevok
    Vďaka za odpoveď. Som zástupca vlastníkov bytov v dome, správu domu vykonáva iný subjekt. Z mojej činnosti nevyplýva viesť evidenciu osôb alebo majetku, aj keď míám vedomosti o osobách v bytoch a majetku - bytoch, ktoré sú vo vlastníctve.
    Odpíš im, že takú evidenciu nevedieš, a ani iné osobné údaje.

    § 32 zák. o správe daní a poplatkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.