Zavrieť

Porady

kupa majetku - motorky od sukr osoby

Ahojte,

vie mi niekto poradit:

v akej cene sa zaradi do majetku sro motorka (na fir. ucely), ktora je kupena od sukromej osoby??? ( neni nova)
Treba nejaky znalecky posudok?
Aky je postup?

Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martina0903 Pozri príspevok
    Ahojte,

    vie mi niekto poradit:

    v akej cene sa zaradi do majetku sro motorka (na fir. ucely), ktora je kupena od sukromej osoby??? ( neni nova)
    Treba nejaky znalecky posudok?
    Aky je postup?

    Dakujem velmi pekne
    V obstarávacej cene- t.j. cene, za ktorú ste ju obstarali. Znalecký posudok nie je potrebný.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    martina0903 Pozri príspevok
    V akej cene sa zaradi do majetku sro motorka (na fir. ucely), ktora je kupena od sukromej osoby??? ( neni nova)
    Na zaklade kupnopredajnej zmluvy, v zmluve musi byt cena uvedena.

    martina0903 je offline (nepripojený) martina0903

    martina0903
    dakujem.

    takze ju mozeme normalne odpisovat na zaklade ceny (OC) ktora bude na zmluve medzi Sukr. os a PO?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak ide o kupu od spriaznenej osoby, vid.
    § 59a

    (1) Ak spoločnosť nadobúda majetok na základe zmluvy uzatvorenej s jej zakladateľom alebo spoločníkom za protihodnotu vo výške najmenej 10 % hodnoty základného imania, musí byť hodnota predmetu zmluvy určená znaleckým posudkom. Táto zmluva nemôže nadobudnúť účinnosť skôr, ako bude uložená spolu so znaleckým posudkom v zbierke listín. Ak je na účinnosť zmluvy potrebný zápis do osobitnej evidencie podľa osobitného zákona, musí byť zmluva spolu so znaleckým posudkom uložená do zbierky listín pred zápisom do osobitnej evidencie.
    http://www.porada.sk/t16766-obchodny...-1-2009-a.html

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martina0903 Pozri príspevok
    dakujem.

    takze ju mozeme normalne odpisovat na zaklade ceny (OC) ktora bude na zmluve medzi Sukr. os a PO?
    Na základe zmluvy ju zaúčtujete cez obstaranie do majetku a potom už len odpis, samozrejme, ak sa bude používať v súvislosti s podnikaním.

    Stankad je offline (nepripojený) Stankad

    Stankad
    čo ak sme nezisková organizácia? Tiež dám cenu, za ktorú som kúpila staršiu kopírku do účtovníctva? Medzinárodné štandardy vraj vyžadujú zadať do účtovníctva cenu, za ktorú by som to kúpila na trhu a rozdiel v cenách uviesť ako dar. Ja som však postupovala, ako ste radili vyššie

    kupa majetku - motorky od sukr osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.