Zavrieť

Porady

prevod podielu v sro + na co si dat pozor ?

Zdravim poradakov ,

prosim o radu ohladom prevodu podielu v dvojosobovej sro :

- mozte prosim niekto nahodit Zmluvu o prevode OP ? /vsetko co som nasiel bolo zatial s vyhradami/
- je mozne urobit zmenu ked este nie je imanie prehodene na € ? ak ano bude v zmluve podiel v Skk ?
- na sro je napisane osobne auto kupovane v hotovosti 3 roky odpis. - mozem auto odkupit z sro za zostatkovu cenu ? alebo za trhovu cenu ? /zostatkova cca 80tis. skk/

tiez by som ocenil rady na co si dat pozor - hlavne ohladom zodpovednosti za minule roky - bol by som nerad keby si spolumajitel "doplnil" do uctovnictva doklady ktore neboli zauctovane ..
pomoze dat vytlacit a podpisat uctovnictvo ? aka je zodpovednost za chyby v pripade spatnej napr.danovej kontroly ?
Dakujem za rady a nazory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    kvee Pozri príspevok
    Zdravim poradakov ,

    prosim o radu ohladom prevodu podielu v dvojosobovej sro :

    - mozte prosim niekto nahodit Zmluvu o prevode OP ? /vsetko co som nasiel bolo zatial s vyhradami/
    - je mozne urobit zmenu ked este nie je imanie prehodene na € ? ak ano bude v zmluve podiel v Skk ?
    - na sro je napisane osobne auto kupovane v hotovosti 3 roky odpis. - mozem auto odkupit z sro za zostatkovu cenu ? alebo za trhovu cenu ? /zostatkova cca 80tis. skk/

    tiez by som ocenil rady na co si dat pozor - hlavne ohladom zodpovednosti za minule roky - bol by som nerad keby si spolumajitel "doplnil" do uctovnictva doklady ktore neboli zauctovane ..
    pomoze dat vytlacit a podpisat uctovnictvo ? aka je zodpovednost za chyby v pripade spatnej napr.danovej kontroly ?
    Dakujem za rady a nazory
    Skús viac hľadať napr:
    http://www.porada.sk/t120441-kupa-oo...-z-prijmu.html
    http://www.porada.sk/t116608-p4-podn...ml#post1109476
    Zmluvy vypracúvava väčšinou právnik..
    Najskôr treba mať zmenu imania na €, bez toho nič nezmeníš v OR.
    Zodpovednosť za účtovníctvo ma podnikateľský subjekt. Podnikateľský subjekt je sročka. Pokuty prídu sročke nie konateľovi. Závisí to od toho, čo máte v zmluve, či v prípade nejakých chýb v minulosti bude znášať predchádzajuci tieto pokuty...

    prevod podielu v sro + na co si dat pozor ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.