Zavrieť

Porady

neskoré vystavenie faktúry

Dobrý deň, chcem sa poradiť, čo v prípade, keď faktúra nie je vystavená v zákonom danej lehote, t.j. 15 dní od uskutočnenia zdaniteľného plnenia. Znamená to, že faktúra je vtedy neplatná? Môže byť na základe neskoro vystavenej faktúry zrušený zmluvný vzťah?
Ďakujem za rýýýchlu odpoveď. SÚRNE!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zaphira Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa poradiť, čo v prípade, keď faktúra nie je vystavená v zákonom danej lehote, t.j. 15 dní od uskutočnenia zdaniteľného plnenia. Znamená to, že faktúra je vtedy neplatná? Môže byť na základe neskoro vystavenej faktúry zrušený zmluvný vzťah?
    Ďakujem za rýýýchlu odpoveď. SÚRNE!!!
    Z pohľadu dodávateľa: Je problém, neskoré odvedenie DPH (ak je platiteľom, čo zrejme je, nakoľko sa bavíme o dátumu dodania). Je potrebné dodatočné prizanie.
    Z pohľadu odberateľa: Jemu je to jedno. DPH si uplatní v tom období kedy má doklad.
    K platnosti zmluvy: Táto skutočnosť by mala byť uvedené v zmluve, či je to dôvod na odstúpenie od zmluvy.

    zaphira je offline (nepripojený) zaphira

    zaphira
    Ďakujem za reakciu, ale musim poznamenať, že teraz tu vôbec nejde o účtovné hľadisko a DPH. Zaujíma ma, či je platná takáto faktúra, ktorá je vystavená neskôr ako za 15 dní.
    Resp. mi poraďte zákon, kde sa to dočítam, presla som celý zákon o účtovníctve, ale nič som od tiaľ nezistila. Dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zaphira Pozri príspevok
    Ďakujem za reakciu, ale musim poznamenať, že teraz tu vôbec nejde o účtovné hľadisko a DPH. Zaujíma ma, či je platná takáto faktúra, ktorá je vystavená neskôr ako za 15 dní.
    Resp. mi poraďte zákon, kde sa to dočítam, presla som celý zákon o účtovníctve, ale nič som od tiaľ nezistila. Dakujem
    A prečo by nebola platná? Ak k dodaniu došlo, a vystavenie faktúry má opodstatnenie, tak je platná.

    neskoré vystavenie faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.