Zavrieť

Porady

Pokuta???

Dobrý deň. Je pokuta za opravné DP a výkaz MaZ za rok 2008? Oprava je v tom, že nebol mi odovzdaný posledný výpis z BÚ, nezaúčtované iba poplatky za vedenie účtu a tým pádom nesedí počiatočný stav k 01.01.2009.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Je tvojim pravom podat opravne dodatocne DP, ak by sa ti znizila danova povinnost.

    Je tvojou povinnostou podat opravne dodatocne DP, ak by sa zvysila danova povinnost. V tomto pripade ti moze DU vyrobit penale (sankcny urok) z rozdielu v uhrade dane za kazdy den omeskania uhrady.
    Naposledy upravil Lianka : 10.11.09 at 11:08 Dôvod: oprava, vdaka Andyke, som si neuvedomila

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Jedná sa len o 137,- Sk, ktoré boli ako poplatky za vedenie účtu.Čo s tým? Mám podať opravné DP alebo tento rok dať ako nedaňový výdavok, aby sedela banka?
    Poraďte, som z toho zúfalá.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Lianka Pozri príspevok
    Je tvojim pravom podat opravne DP, ak by sa ti znizila danova povinnost.

    Je tvojou povinnostou podat opravne DP, ak by sa zvysila danova povinnost. V tomto pripae ti moze DU vyrobit penale (sankcny urok) z rozdielu v uhrade dane za kazdy den omeskania uhrady.
    OPRAVNÉ DP už teraz nemôže podať, iba dodatočné.

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Ja by som to dala v tomto roku ako nedaňový výdavok - a banka by mala správny zostatok k 31.12.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ejo Pozri príspevok
    Jedná sa len o 137,- Sk, ktoré boli ako poplatky za vedenie účtu.Čo s tým? Mám podať opravné DP alebo tento rok dať ako nedaňový výdavok, aby sedela banka?
    Poraďte, som z toho zúfalá.
    Bez dodatočného DP to nejde? Zaúčtovať tento rok?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Badko Pozri príspevok
    Ja by som to dala v tomto roku ako nedaňový výdavok - a banka by mala správny zostatok k 31.12.
    Aj ja som si takto myslela.....Čo už keď sú taký neporiadni klienti.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Ejo Pozri príspevok
    ...Čo už keď sú taký neporiadni klienti.
    ... a tebe nechýbal ten výpis? Lebo keď mi chýba BV (a to je evidentne rozpoznať), tak neuzatváram, kým ho klient neprinesie (originál, kópiu, alebo aspoň výpis z IB).

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    137 Sk, ktore nemam v nakladoch, by mi vrasky na cele ozaj neurobilo. Ale ak ta trapi 19% z 137 Skk - tolko by ti vratili na dani - tak DDP podaj.

    Inak by som len opravila chyby v roku 2008, aby som mala spravny stav k 1.1.2009.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ejo Pozri príspevok
    Aj ja som si takto myslela.....Čo už keď sú taký neporiadni klienti.
    Neporiadni klienti? A co dokladova inventura? Tu predsa robi uctovnik.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... a tebe nechýbal ten výpis? Lebo keď mi chýba BV (a to je evidentne rozpoznať), tak neuzatváram, kým ho klient neprinesie (originál, kópiu, alebo aspoň výpis z IB).
    Výpis č. 12 bol zo dňa 30.12.2008. Iný mi nepriniesli. Zostatok na poslednom výpise z účtu sedel. Prečo by som mala ešte hľadať dajaký výpis, ak tento bol posledný z 30.12.2008?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ejo Pozri príspevok
    Výpis č. 12 bol zo dňa 30.12.2008. Iný mi nepriniesli. Zostatok na poslednom výpise z účtu sedel. Prečo by som mala ešte hľadať dajaký výpis, ak tento bol posledný z 30.12.2008?
    Takže ak tento posledný výpis z BÚ z roku 2008, ktorý bol až v roku 2009 doručený, zaúčtujem 1.1.2009 ako nedaňový výdavok /poplatky za vedenie účtu/ nebude až taký veľký problém? Viem, že to nie je celkom správne, ale neviem ako to vyriešiť bez podania dodatočného DP.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ejo Pozri príspevok
    Takže ak tento posledný výpis z BÚ z roku 2008, ktorý bol až v roku 2009 doručený, zaúčtujem 1.1.2009 ako nedaňový výdavok /poplatky za vedenie účtu/ nebude až taký veľký problém? Viem, že to nie je celkom správne, ale neviem ako to vyriešiť bez podania dodatočného DP.
    Mám dať ako nedaňový výdavok 1.1.2009?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ejo Pozri príspevok
    Výpis č. 12 bol zo dňa 30.12.2008. Iný mi nepriniesli. Zostatok na poslednom výpise z účtu sedel. Prečo by som mala ešte hľadať dajaký výpis, ak tento bol posledný z 30.12.2008?
    ... napr. z toho dôvodu, že rok končí dňa 31.12.2008

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Lianka Ti už poradila v prísp. č. 9, že oprav rok 2008 t.j. doúčtuj do denníka ten posledný výpis a poč. stav r.2009 Ti bude sedieť.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Andyke Pozri príspevok
    Lianka Ti už poradila v prísp. č. 9, že oprav rok 2008 t.j. doúčtuj do denníka ten posledný výpis a poč. stav r.2009 Ti bude sedieť.
    A v tomto prípade ak opravím rok 2008, zmení sa mi aj ZD, iná daňová povinnosť a výkaz MaZ. A s tým asi ísť aj na daňový úrad s dodatočným DP, nie? Práve to som veľmi nechcela, ale keď inú možnosť nemám...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.