Zavrieť

Porady

OMEGA - práca s programom mimo kancelárie

Dobrý deň poraďáci,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Začínam pracovať s týmto účtovným programom a neviem, či je možné načítať údaje našej firmy do notebooku tak, aby mi tam po odhlásení sa z firemnej siete aj ostali. Neviem, či som to napísala správne, ide mi o to, aby som si vedela vytvoriť napr. prehľad neuhradených faktúr, alebo pozrieť zoznam došlých a vyšlých faktúr doma v teplúčku??? Dnes ma konečne pripojili k firemnej sieti, takže som sa úspešne spojila s počítačom našej účtovníčky a všetko som pekne videla, no ako som sa odpojila s notebookom od firemnej siete napísalo mi hlášku, že nie je možné pripojiť sa k firme a ja neviem čo s tým...???
Za vašu pomoc Vám vopred ďakujem a prajem pekný dník.
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bobiko je offline (nepripojený) bobiko

    bobiko
    zuzanake Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci,
    chcela by som Vás poprosiť o radu. Začínam pracovať s týmto účtovným programom a neviem, či je možné načítať údaje našej firmy do notebooku tak, aby mi tam po odhlásení sa z firemnej siete aj ostali. Neviem, či som to napísala správne, ide mi o to, aby som si vedela vytvoriť napr. prehľad neuhradených faktúr, alebo pozrieť zoznam došlých a vyšlých faktúr doma v teplúčku??? Dnes ma konečne pripojili k firemnej sieti, takže som sa úspešne spojila s počítačom našej účtovníčky a všetko som pekne videla, no ako som sa odpojila s notebookom od firemnej siete napísalo mi hlášku, že nie je možné pripojiť sa k firme a ja neviem čo s tým...???
    Za vašu pomoc Vám vopred ďakujem a prajem pekný dník.
    Zuzana
    optimalne by bolo zabezpecit si pripojenie na firemny server, kde mate ulozene data uctovnictva. vtedy mate zabezpeceny pristup k tej istej databaze ako uctovnicka. obradte sa na cloveka, ktory vam spravuje firemnu siet, nech vam umozni pristup do firemnej siete aj z ineho miesta.

    dalo by sa to riesit aj cez export a import dat, ktory by som na vasom mieste volil len v pripade, ze udaje budete na notebooku len prezerat, pripadne si robit export vybranych zostav. robit uctovne, alebo evidencne zmeny by som v tomto pripade neodporucal.

    zuzanake je offline (nepripojený) zuzanake

    zuzanake
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Skúsim si to zistiť vo firme, či im nebude vadiť, dovoliť mi spojenie na server z domu. Ak by bol problém, skúsim to tým exportom a importom. Veľmi ste mi pomohli. Pekný deň. Zuzana

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ja si bravam zalohu uctovnictva...

    najskor si prenesiem do adresara "C:Omega/data/nazov firmy" subor rok2009.mdb (napriklad pre aktualny rok) a v omege si dam pripojit tuto firmu... a potom si robim zalohy uctovnictva a prenasam si len tuto zalohu, kt. ma max 4mb a dam si u seba obnovit zo zalohy a ked urobim dake zmeny doma, tak urobim opat zalohu a tuto si prenesiem do prace kde dam "obnov zo zalohy"...

    problem ale vznika ak je omega spravena pre server - aspon takto mi to povedali u posledneho klienta... chcem si ale overit ci to je pravda a ci mi pojde aj tu pracovat mojim systemom...

    inak sa musim pripojit na server a pracovat na nom... pouzivaju tu nato program "Team viewer" ... skusala som to vcera a funguje to... akurat treba mat ten pocitac ku kt. sa pripajam zapnuty... a pracovat moze naraz len jeden clovek...

    OMEGA - práca s programom mimo kancelárie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.