Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Ahojte.

Prosím vás, chcela by som, aby ste ma "odobrili" - nárok na daňový bonus vzniká (okrem ostatných náležitostí), keď zamestnanec dosiahne minimálne polovicu minimálnej mzdy, čo je 147,75 €.

To znamená, že keď u nás pracuje pani na dohodu o vykonaní práce a jej mzda je 211 €, tak jej môžem uplatniť bonus na dieťatko???

Rozmýšľam správne??

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janka.jana1 Pozri príspevok
    Ahojte.

    Prosím vás, chcela by som, aby ste ma "odobrili" - nárok na daňový bonus vzniká (okrem ostatných náležitostí), keď zamestnanec dosiahne minimálne polovicu minimálnej mzdy, čo je 147,75 €.

    To znamená, že keď u nás pracuje pani na dohodu o vykonaní práce a jej mzda je 211 €, tak jej môžem uplatniť bonus na dieťatko???

    Rozmýšľam správne??

    ďakujem.
    ano, aj dohodár má nárok na daňový bonus - ak splní ostatné podmienky

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Ahojte..
    poradte ak zamestnanec je PN celý rok 2009 má nárok na daňový bonus? ďakujem..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    svedia Pozri príspevok
    Ahojte..
    poradte ak zamestnanec je PN celý rok 2009 má nárok na daňový bonus? ďakujem..
    Nemá - iba ak by náhodou dostal nejakú mimoriadnu odmenu vo výške 6-násobku min.mzdy, mohol by požiadať o doplatenie v RZD.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    ..aké tlačivo treba doložiť zamestnávateľovi, od školy, že je študentom, má viac ako 16 rokov. Kde zoženiem tlačivko.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    svedia Pozri príspevok
    ..aké tlačivo treba doložiť zamestnávateľovi, od školy, že je študentom, má viac ako 16 rokov. Kde zoženiem tlačivko.
    nájdeš v tomto príspevku


    http://www.porada.sk/1148007-post3.html

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Takže to potvrdenie je rovnaké ako aj pre účely prídavku na dieťa?? Ak tomu správne chápem.,. papa príjemný víkend

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    svedia Pozri príspevok
    Takže to potvrdenie je rovnaké ako aj pre účely prídavku na dieťa?? Ak tomu správne chápem.,. papa príjemný víkend
    Nemusi to byt presne to tlacivo, staci ja potvrdenie o navsteve skoly, ktore dostane v skole.

    JanaOND je offline (nepripojený) JanaOND

    JanaOND
    Ahojte, môžete mi niekto poradiť? Zamestnanec od januára do júna mal iného zamestnávateľa, tam si neuplatňoval daňový bonus na dieťa. Od júla do konca roka je naším zamestnancom. Teraz v 11.mesiaci mi oznámil, že má dieťa na strednej škole, doložil potvrdenie, a začnem mu uplatňovať daňový bonus od novembra. Môžem mu v ročnom zúčtovaní vrátiť daňový bonus za mesiace, po ktoré si ho neuplatňoval, aj za obdobie, keď mal iného zamestnávateľa? Osobne si myslím, že áno, ale chcem si to overiť u niekoho skúsenejšieho, ďakujem pekne za odpoveď.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    JanaOND Pozri príspevok
    Ahojte, môžete mi niekto poradiť? Zamestnanec od januára do júna mal iného zamestnávateľa, tam si neuplatňoval daňový bonus na dieťa. Od júla do konca roka je naším zamestnancom. Teraz v 11.mesiaci mi oznámil, že má dieťa na strednej škole, doložil potvrdenie, a začnem mu uplatňovať daňový bonus od novembra. Môžem mu v ročnom zúčtovaní vrátiť daňový bonus za mesiace, po ktoré si ho neuplatňoval, aj za obdobie, keď mal iného zamestnávateľa? Osobne si myslím, že áno, ale chcem si to overiť u niekoho skúsenejšieho, ďakujem pekne za odpoveď.
    Nech prinesie potvrdenie od predchádzajúceho zamestnávateľa, či bol daňový bonus vyplácaný. Tebe prinesie rodný list a taktiež potvrdenie o návšteve školy. Pokiaľ mu daňový bonus nebol vyplácaný, vyrovná sa v ročnom zúčtovaní dane.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nemyslím, že je potrebné potvrdenie od predch. zamestnávateľa. Zamestnanec sám je zodpovedný za to, o čo žiada a svojim podpisom túto zodpovednosť potvrdí.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Paula Pozri príspevok
    Nemyslím, že je potrebné potvrdenie od predch. zamestnávateľa. Zamestnanec sám je zodpovedný za to, o čo žiada a svojim podpisom túto zodpovednosť potvrdí.
    Súhlasím a dodávam že na "potvrdení o zrazených preddavkoch.... " predchádzajúci zamestnávateľ uvedie aj informáciu koľko a za ktoré mesiace bonusu vyplatil, takže sa to v ročnom zúčtovaní dorovná.

    JanaOND je offline (nepripojený) JanaOND

    JanaOND
    U predchádzajúceho zamestnávateľa si bonus neuplatňoval, a v potvrdení o príjmoch..... nie je ohľadom daňového bonusu nič uvedené, ani len meno a dátum narodenia dieťaťa, takže mi odporúčate poslať zamestnanca k bývalému zamestnávateľovi pre potvrdenie, že si uňho bonus neuplatňoval.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    JanaOND Pozri príspevok
    U predchádzajúceho zamestnávateľa si bonus neuplatňoval, a v potvrdení o príjmoch..... nie je ohľadom daňového bonusu nič uvedené, ani len meno a dátum narodenia dieťaťa, takže mi odporúčate poslať zamestnanca k bývalému zamestnávateľovi pre potvrdenie, že si uňho bonus neuplatňoval.
    Keď v potvrdení o príjme nemá nič uvedené, tak nepoberal. Neposielaj ho nikam. Vyplácaj mu od kedy požiadal vo vyhlásení a ostatné sa mu dorovná v ročnom zúčtovaní dane za r. 2009.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JanaOND Pozri príspevok
    U predchádzajúceho zamestnávateľa si bonus neuplatňoval, a v potvrdení o príjmoch..... nie je ohľadom daňového bonusu nič uvedené, ani len meno a dátum narodenia dieťaťa, takže mi odporúčate poslať zamestnanca k bývalému zamestnávateľovi pre potvrdenie, že si uňho bonus neuplatňoval.
    Nepotrebuješ žiadne potvrdenie od bývalého zamestnávatela. DB mu začneš vyplácať odkedy je vašim zamestnávatelom, predložil potrebné doklady a podpísal vyhlásenie. Ak bude chcieť DB doplatiť, uvedie to v žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania dane.

    beata02 je offline (nepripojený) beata02

    beata02
    Dobrý deň, mám zamestnanca, ktorý je český štátny príslušník. Má jediného zamestnávateľa tu na Slovensku. Chce si uplatňovať daňový bonus na deti. Manželka je na rodičovskom príspevku v Čechách. Pravdepodobne si bude chcieť uplatňovať aj nezdaniteľnú čiastku na ňu v ročnom zúčtovaní. Nezdaniteľnú čiastku na seba si už uplatňuje. Môžem mu uplatňovať aj daňový bonus na deti a potom aj nezdaniteľnú čiastku na manželku?

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    podľa mňa je dańovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou a prináleží mu všetko tak odpočet na manželku ako aj bonus na deti.v zákone sa štátna príslušnosť nerieši. keby to nedostal bola by to diskriminácia

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    hena22 Pozri príspevok
    podľa mňa je dańovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou a prináleží mu všetko tak odpočet na manželku ako aj bonus na deti.v zákone sa štátna príslušnosť nerieši. keby to nedostal bola by to diskriminácia

    Pozri novelu zákona o dani z príjmov účinnú od 01.03.2009.

    Základ dane sa znižuje o nezdaniteľnú časť na manželku (manžela), o príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, finančné prostriedky na účelové sporenie a poistné na životné poistenie a daň o daňový bonus aj u daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území SR v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov, ktoré mu plynú zo zdrojov na území SR a zo zdrojov v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.