Zavrieť

Porady

OKRASNÉ TEKVIČKY

Chcela by som sa spýtať na uchovávanie okrasných tekvičiek - ako dlho ich môžem mať ako dekoráciu v byte pri izbovej teplote? Keď si ich odložím napr. do špajze, vydržia mi do budúceho roku? Aká je vlastne ich trvanlivosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

    diabol4
    Pestujem si už niekoľko rokov okrasné tekvičky. Niektoré som mala viac rokov. Naozaj neviem na čom záleží, aby vydržali. Z jednej sorty mi niektoré vydržali pár mesiacov, niektoré dlhšie. Boli na rovnakom mieste, pri rovnakej teplote, takže ja neviem. Možno bude niekto múdrejší a poradí, aj mňa by to zaujímalo.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja som minule niekde čítala, že tekvičky by mali ostať na záhone čo najdlhšie, aby dobre stvrdli a čo najdlhšie vydržali pekné .

    bikam je offline (nepripojený) bikam

    bikam
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Ja som minule niekde čítala, že tekvičky by mali ostať na záhone čo najdlhšie, aby dobre stvrdli a čo najdlhšie vydržali pekné .
    Bohužiaľ, nemám záhon, niektoré som dostala, niektoré som si kúpila.

    diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

    diabol4
    Ja som minule niekde čítala, že tekvičky by mali ostať na záhone čo najdlhšie, aby dobre stvrdli a čo najdlhšie vydržali pekné.

    To je pravda mali by sme ich ponechať na rastline čo najdlhšie, až do prvých mrazov.

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    diabol4 Pozri príspevok
    Ja som minule niekde čítala, že tekvičky by mali ostať na záhone čo najdlhšie, aby dobre stvrdli a čo najdlhšie vydržali pekné.

    To je pravda mali by sme ich ponechať na rastline čo najdlhšie, až do prvých mrazov.
    Práve takto dobre dozreté tekvičky, ak ich po zbere držíme na suchom a teplom mieste, tak vydržia dlho. Skúšala som ich aj vysušiť na radiátore a takéto suché vydržia niekoľko rokov.

    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.