Zavrieť

Porady

prenájom

môže fyzická osoba prenajímať obchodné priestory aj ked nemá to uvedené ako predmet živnosti. má živnosť ako fyzická osoba a je zároveň konateľ s.r.o môže s.r.o platiť nájom fyzickej osobe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Andrea34 Pozri príspevok
    môže fyzická osoba prenajímať obchodné priestory aj ked nemá to uvedené ako predmet živnosti. má živnosť ako fyzická osoba a je zároveň konateľ s.r.o môže s.r.o platiť nájom fyzickej osobe.
    Sú tie priestory zaradené v obchodnom majetku SZČO?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Andrea34 Pozri príspevok
    môže fyzická osoba prenajímať obchodné priestory aj ked nemá to uvedené ako predmet živnosti. má živnosť ako fyzická osoba a je zároveň konateľ s.r.o môže s.r.o platiť nájom fyzickej osobe.
    Andrea34 Pozri príspevok
    tie to priestory su majetkom fyzickej osoby
    FO môže prenajímať svoje súkromné priestory s.r.o., aj keď nemá na prenájom živnosť. S.r.o. môže platiť FO za nájom, a to v zmysle zmluvy, ktorú spolu uzavrú...

    Pacino je offline (nepripojený) Pacino

    Som obyčajný jednoduchý človek s normalnymi dňami a snami. ...viac Pacino
    Ja by som sa rád pod touto témou spýtal. Starosta obce mi sľúbil prenájom garáže cca 50m2. Je v žalostnom stave, ale prisľúbil že mi tieto priestory prispôsobí na dielňu, teda vynoví, dá tam kúrenie, vodu WC, atď. Keďže by to malo byť hotové začiatkom budúceho roku, mám s ním spraviť zmluvu o prenájme týchto priestorov? Existuje niečo také? Obávam sa že môže za ním prísť niekto vplyvnejší a priestory mi vyfúkne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.