Zavrieť

Porady

Zárobok

Dobrý deň chcel by som sa spýtať koľko môžem zarobiť legálne do roka bez živnostenského listu.
Ako pri jednorázovom kšefte aby som nemusel mať živnosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Povinnost mat alebo nemat ZL sa neodvija od vysky prijmu, ale cinnost musi splnat tieto znaky:

    § 2
    (1) Podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
    http://www.porada.sk/t16766-obchodny...009-a.html#911

    T. j. ako SZCO nemusis zarobit ani Euro a pritom ti vyplyva povinnost mat ZL.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dilinko32 Pozri príspevok
    Dobrý deň chcel by som sa spýtať koľko môžem zarobiť legálne do roka bez živnostenského listu.
    Ako pri jednorázovom kšefte aby som nemusel mať živnosť.
    O akú činnosť ide ?
    Mam možnosť kúpiť usb kluče lacno a chcem ich dať do rôznich obchodoch na predaj a ked to pojde (ked sa to oplati) tak by som si dal živnosť bo teraz som na OUP. viem že v minulosti to bolo možné že si urobil kšeft a potom si priznal jednorazovú daň

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Kupa a predaj tovaru - zivnost.

    Obavam sa, ze obchodnici by vacsie mnozstvo klucov od obcana ani nekupili. Ziadna jednorazova dan neexistuje. Zdanuju sa vsetky prijmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.