Zavrieť

Porady

Pokladničné doklady

Chcem sa opýtať: Keď sa vo firme kupuje napr. papier dňa 1.11 a doklad dajú účtovníčke až 9.11. Môžem to dať do pokladne ako VPD dňa 9.11 a dátum pre odpočítanie dane tiež 9.11? Je to taká úplne bežná vec ale len pre istotu.
A ešte napr. ked by mi ho dali až 15.12. môžem to dať na odpočet 15.12. aj výdaj 15.12?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Miššička Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať: Keď sa vo firme kupuje napr. papier dňa 1.11 a doklad dajú účtovníčke až 9.11. Môžem to dať do pokladne ako VPD dňa 9.11 a dátum pre odpočítanie dane tiež 9.11? Je to taká úplne bežná vec ale len pre istotu.
    Áno.

    Miššička je offline (nepripojený) Miššička

    Miššička
    Teda nemusí byť dátum výdaja z pokladne zhodný s dátumom na bločku. Lebo pokladnu do toho dátumu už mám nahodenú.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Miššička Pozri príspevok
    Teda nemusí byť dátum výdaja z pokladne zhodný s dátumom na bločku. Lebo pokladnu do toho dátumu už mám nahodenú.
    Podstatný je dátum, kedy bol doklad cez pokladňu preplatený.

    Miššička je offline (nepripojený) Miššička

    Miššička
    Myslíš z pokladne spoločnosti. Lebo u nás je to tak, že sa kupuje z vlastných peňazí a po určitej dobe si to prídu zobrať s pokladne. Väčšinou na konci mesiaca. Čiže ked budem mať na konci mesiaca v jeden dátum všetky nákupy nevadí, že?

    Pokladničné doklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.