Zavrieť

Porady

Sundavila

Mám krásnu rozrastenú Sundavilu. Teraz som ju dala do vnútra prezimovať. Po dvoch týždňoch mi začali opadávať listy aj keď má množstvo nových výhonkov. Neviem sa nikde dopátrať, ako ju vlastne prezimovať okrem chladnej miestnosti, či je to prirodzené alebo som urobila niečo zle.
Usporiadat
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Pozri si môj príspevok zo 17.11.2008 - Sundavila. Tiež som žiadala o radu, lebo sa mi stalo to isté. Skončilo sa to tak, že opadali všetky listy a na jar sa už neprebrala a vyschla. Mala som ju odloženú v chladnejšej, svetlej miestnosti.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
http://www.engo.sk/sundaville.html
http://www.kvetyazahrada.sk/databaza...n.php?dbr=1563
1 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Poradím vám zlepšovák. Ak nechcete aby vám opadli listy z rastlín ktoré prenášate z chladu do tepla, treba iom poliať korene horúcou vodou a to dovtedy, pokiaľ sa neohrejú na približne tú teplotu aká je dnu. Rastlina ktorá je prenesená dnu má zrazu listy v obrovskej teplote v porovnaní s koreňmi ktoré sa ohreju v chladnej pôde pomalšie a tak zareaguje ich opadom liatou. Ak dostanete korene v pôde na rovnakú teplotu ako listy a kmeň, rastline opadne oveľa menej listo a má lepšiu šancu zimu prežiť. Dvojnásobne to platí u tých rastlín ktoré majú hlúzy. Treba dať tiež pozor aby v zime neboli príliš poliate aby nezhnili.
1 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Moja nova kraska
Sundaville.jpg  
1 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

nevie niekto ako sa tato rastlinka rozmnozuje?moja mi neprezila zimu ale rodicia maju krasnu rozrastenu tak by som si mohla zobrat nejake odrezky.pokusne som uz aj par namocila do vody ale zatial sa neukazuje ziadna odozva.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
finis Pozri príspevok
nevie niekto ako sa tato rastlinka rozmnozuje?moja mi neprezila zimu ale rodicia maju krasnu rozrastenu tak by som si mohla zobrat nejake odrezky.pokusne som uz aj par namocila do vody ale zatial sa neukazuje ziadna odozva.
presne tak - odrezkami, do vody nech pustí korene, alebo daj ten stimulátor a rovno do hliny........V televízii ukazovali aj bielu či ružovo-bielu sundavile, takú som ešte nevidela predávať, len klasiku - červenú...
1 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

ok.dakujem.tak budem cakat
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

dnes som si kúpila túto krásku...na črepníku má len Dipladenia a nič viac..tak neviem je to tiež sundavila ?
DSC00207.jpg  
DSC00208.jpg  
1/1
0 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

andersenka Pozri príspevok
presne tak - odrezkami, do vody nech pustí korene, alebo daj ten stimulátor a rovno do hliny........V televízii ukazovali aj bielu či ružovo-bielu sundavile, takú som ešte nevidela predávať, len klasiku - červenú...
mala si pravdu.uz vidno korienky vo vode.tesim sa.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
adi11 Pozri príspevok
dnes som si kúpila túto krásku...na črepníku má len Dipladenia a nič viac..tak neviem je to tiež sundavila ?
áno, je to sundaville
0 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

adi11 Pozri príspevok
dnes som si kúpila túto krásku...na črepníku má len Dipladenia a nič viac..tak neviem je to tiež sundavila ?
sundavilla, mandevilla, dipladenia...pre mna su to rozne nazvy pre tu istu rastlinu.
0 0
šumina šumina

šumina je offline (nepripojený) šumina

Sundavila alebo Mandevila podľa mňa je to jedno, ja som ju dala na zimu do tmy do pivnice, málo zalievala.Jednu som darovala bratovi, tomu už ženie krásne listy, ja ju mám už 2 týždne na južnej strane domu vonku, ale tiež sa snaží. Nebojte sa ju skrátiť, má to rada.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

šumina Pozri príspevok
Sundavila alebo Mandevila podľa mňa je to jedno, ja som ju dala na zimu do tmy do pivnice, málo zalievala.Jednu som darovala bratovi, tomu už ženie krásne listy, ja ju mám už 2 týždne na južnej strane domu vonku, ale tiež sa snaží. Nebojte sa ju skrátiť, má to rada.
Chcem sa spytat, ci ju mozem nechat vonku na balkone, lebo prave som ju davala dovnutra ?
0 0
šumina šumina

šumina je offline (nepripojený) šumina

Ja ju dávam každý rok von, väčšinou na východnú stranu, aby ju veľmi nespálilo.Keď som ju dostala, krásne kvitla, potom som ju zostrihala uplne na krátko a dlho sa spamätávala, ale vravím teraz je vonku už hádam aj 3 týždne a chystá veľa poplazov.Ak ju vyletníš, vydrží aj na juhu, len treba dávať pozor na spálenie listov.
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
a akej farby máte sundavillu? Ja iba červenú, ale v telke v programe "postav dom, zasaď strom" ukazovali aj ružové, či ružovo-biele.............
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

videla som v obchode aj bielu ale ja som si kúpila červenú lebo sa mi páči najviac
1 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja mám červenú asi mesiac. Minulý týždeň som ju presadila a dala von na južnú stranu, lebo mi pri kúpe poradili že môže byť. Ale začali jej žltnúť a opadávať listy, myslíte že je to tou južnou stranou?
Ďakujem Maja
0 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

maja moze to byt tym, ze je cely den na priamom slnku...
ja som svoju mala vyvesenu na vychodnej strane domu a kvitla neunavne az do neskorej jesene... ale po zime sa mi asi nepreberie... mala som jednu mensiu a krasne mi prezimovala a po dobrej skusenosti som si kupila velku v zavesnom kosiku. Tato bola mojou pychou cely minuly rok, ale asi jej sucho a teplo v byte pocas zimy uskodilo.
0 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

[QUOTE=maja;1391241]Ja mám červenú asi mesiac. Minulý týždeň som ju presadila a dala von na južnú stranu, lebo mi pri kúpe poradili že môže byť. Ale začali jej žltnúť a opadávať listy, myslíte že je to tou južnou stranou?
Ďakujem Maja[/QUOTE
ja som mala minuly rok rastlinku na velmi slnecne exponovanom mieste a nemala problemy.mozno by si ju mala najskor trochu na take silne slnko privykat.pomaly a postupne.asi to bolo na nu naraz primoc.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ďakujem za rady. Včera som ju prezrela a začala púšťať nové listy. Premiestnila som ju na miesto, kde svieti len doobeda, tak dúfam že sa jej tam bude páčiť .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať