Zavrieť

Porady

priepustka - neuznanych 7 dni

Mohol by mi prosim niekto poradit?
Od septembra som zacala pracovat ako ucitelka na strednej skole. Nasa mzdarka mi oznamila, ze kedze som nastupila v septembri, tak v pripade navstevy lekara nemam pravo vyuzit priepustku v rozsahu 7 dni,ale len v rozsahu 2 dni a 3 hodin. Vraj je to alikvotna cast, na ktoru mam pravo do konca kalendarneho roka.
Moja znama uctovnicka si mysli, ze toto prepocitavanie je nezmysel a kazdy ma pravo na 7 dni navstevy u lekara na priepustku a to bez ohladu na to, kedy bol zacaty pracovny pomer.
Poradite mi? Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KACKAC Pozri príspevok
    Mohol by mi prosim niekto poradit?
    Od septembra som zacala pracovat ako ucitelka na strednej skole. Nasa mzdarka mi oznamila, ze kedze som nastupila v septembri, tak v pripade navstevy lekara nemam pravo vyuzit priepustku v rozsahu 7 dni,ale len v rozsahu 2 dni a 3 hodin. Vraj je to alikvotna cast, na ktoru mam pravo do konca kalendarneho roka.
    Moja znama uctovnicka si mysli, ze toto prepocitavanie je nezmysel a kazdy ma pravo na 7 dni navstevy u lekara na priepustku a to bez ohladu na to, kedy bol zacaty pracovny pomer.
    Poradite mi? Dakujem pekne.
    Áno, je to nezmysel, podľa zákona sa 7 dní nijako nekráti alikvótne na odpracované mesiace. V § 141 ZP prípadné krátenie uvedené nie je.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- edit note -->

    priepustka - neuznanych 7 dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.