Zavrieť

Porady

395-Vnútorné zaúčtovanie

ahojte, môže mi niekto poradiť? potrebujem urobiť priebežnú účtovnú uzávierku a na 395 mám zostatok, pretože ešte sa moji nadriadení nerozhodli, kam to pridelia. mne to samozrejme robí neplechu v súvahe, ktorá sa mi nezhoduje s výkazom ziskov a strát. kde by som mohla teda zostatok z 395 mohla prehodiť, aby mi to sadlo???
dúfam, že som to napísala zrozumiteľne...
za akékoľvek rady pekne ďakujem
krásny dník
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alena T. Pozri príspevok
    ahojte, môže mi niekto poradiť? potrebujem urobiť priebežnú účtovnú uzávierku a na 395 mám zostatok, pretože ešte sa moji nadriadení nerozhodli, kam to pridelia. mne to samozrejme robí neplechu v súvahe, ktorá sa mi nezhoduje s výkazom ziskov a strát. kde by som mohla teda zostatok z 395 mohla prehodiť, aby mi to sadlo???
    dúfam, že som to napísala zrozumiteľne...
    za akékoľvek rady pekne ďakujem
    krásny dník
    395 nepreúčtovávame nikde, ten účet musí byť nulový, takže pozri sa na doklady ktoré sa účtovali s pomocou neho a zaúčtuj ich.

    Alena T. je offline (nepripojený) Alena T.

    Alena T.
    ja viem, lenže oni ešte nevedia kam tie peniažky posunú, či sa použijú na úhradu nejakých faktúr, alebo to pôjde ako požička. Ja ich nemôžem len tak niekde poúčtovať... na toto ma rázne upovedomili, že ich spolu rozdelíme na konci roka...

    Alena T. je offline (nepripojený) Alena T.

    Alena T.
    z 395 som si to prehodila na 365 pretože to zrejme pôjde ako pôžičky spoločníkov, vyrobia sa zmluvy a tak. a tým pádom mi VZaS a Súvaha sedia

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Alena T. Pozri príspevok
    z 395 som si to prehodila na 365 pretože to zrejme pôjde ako pôžičky spoločníkov, vyrobia sa zmluvy a tak. a tým pádom mi VZaS a Súvaha sedia
    Ako Tweety napísala, nemali by tam byť žiadne peniaze.
    Tento účet sa viac-menej používa na nejaké preúčtovanie, napr. v mojom programe sa cez tento účet zaúčtovávajú zápočty (na jednej strane voči odberateľovi, na strane druhej voči dodávateľovi).
    Takže ak si mala nejaký zostatok na tomto účte, zrejme si v minulosti niečo zle zaúčtovala.
    Alebo....?

    395-Vnútorné zaúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.