Zavrieť

Porady

najomne

Dobry den,

kto mi vie poradit ako mam postupovat ak manzel odmieta platit najomne.
Ja splacam uver a poistky a ak vyplatim najomne neostane mi na stravu. Z manzelom sa neviem dohodnut akou formou mozem ziskat aspon polovicu najomneho.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    hmmm... a to ste manželia??? Manželia majú voči sebe vyživovaciu povinnosť. Aj čo sa týka majetku je spoločný, podobne za spoločné sa považujú peniaze zarobené manželmi. Ak vyplatíš pôžičky a nájomné, on by mal zas zatiahnuť ostatné položky potrebné do domácnosti, a aj tvoje vreckové, ak ti po vyplatení všetkého neostane na bežné útraty. Určite nie tak, že zo spoločných výdavkov dá každý presne polovicu a ostatné je výhradne jeho.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Mám kamarátku, ktorá počas trvania manželstva podala návrh na súd, aby jej manžel prispieval, lebo sám od seba jej nedával nič. Súd vyhrala a manžel musel platiť. Sú manželmi naďalej. Ale je to celé divné...

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Napada ma: prestan mu varit, prestan mu prat... a nech pochopi, ze to nie je zadarmo (ani jedlo, elektricka energia, voda...).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.