Zavrieť

Porady

drukos Co sa da robit.odvolat sa alebo nie.

Pani z law service mi uz druhykrat poslali vymahanie a sudny rozkaz ohladom drukosu. na tu istu vec.


Prvy krat v roku 2007 bola to pohladavka z roku 2005 ked odo mna vymahali omeskane splatky a trovy.To som zaplatil lebo som to chcel uzavriet. Aj z odmenou pre exekutora.

Ale teraz v roku v novembri 2009 mi prisiel dalsi sudny prikaz na ten isty pripad ale uz pod nazvom zmluvna pokuta.

Volal som do firmy law servis nejakej pani judr. a ta mi oznamila ze to je ta ista vec len je to zmluvna pokuta ktoru vtedy nevymahali. A ze to musim zaplatit inac ma daju na exekuciu.

Je to nejakych 200 eur

Viete mi poradit ako dalej postupovat.
Aby o 2 roky zase daco nevymysleli
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

    jezevcik88
    Zdravim, aj mne doslo toto iste, ako je toto mozne?
    Co s tym? Aka zmluvna pokuta ked vymahali 10 rokov stare
    splatky aj uroky ktore som im zaplatil pred 3-4 rokmi a teraz chcu nejaku zmluvnu pokutu ???

    bifrost je offline (nepripojený) bifrost

    bifrost
    ahoj
    ak maju exekucny titul, t.j. rozsudok, platobny rozkaz a pod a z neho im vyplyva pravo na zmluvnu pokutu tak sa asi oplati zaplatit, lebo nasledujucou exekuciou (ak to uz nie je v exekucnom stadiu) sa naklady len zvysia a uhradit ich budes musiet ty. ak vsak si tu zmluvnu pokutu len vymysleli tak zatial je to len na tebe ci im to akceptujes a zaplatis alebo pockas kym to zazaluju (co nemusia spravit a len skusaju na ludi finty).
    a co presne je sudny prikaz? z toho co si napisal sa neda presne urcit v akom stadiu (predsudom, sud, exekucia) je tvoj "pripad"

    drukos Co sa da robit.odvolat sa alebo nie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.