Zavrieť

Porady

Prevodový mostík zatriedenia majetku

Zdravím.
Dostal sa mi do rúk prevodový mostík zatriedenia majetku.
Všimol so si že napríklad obchodné váhy sú preradené z 2. odpisovej skupiny do 1. odpisovej skupiny.

Treba preradiť z 2. skupiny do 1. všetok majetok /napr. váhy/ zaradený pred 1.3.2009? alebo stačí zaraďovať podľa novej klasifikácie až od 1.3.2009??

Ako má správne postupovať, ?
prosím súrne poradiť.

- treba teda previesť všetok majetok teda fyzicky prepísať všetky kódy majetku v databáze podľa nového, alebo ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Podľa nového zatriedenia musíš postupovať najneskôr od 1.1.2010, takže to čo nepreradíš teraz, počká ťa na budúci rok.

    K prepisu kódov: ak tvoj softvér počíta odpisy podľa kódov, tak to musíš prekódovať.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Neviem, odkiaľ "z netu" si stiahol prílohu č. 1.
    V súčasnom období sú totiž v platnosti obe, aj "stará" aj "nová", od 1.1.2010 bude platná už len tá, v ktorej sú váhy uvedené ako 28.29.3 Technické a domáce váhy a ostatné prístroje a zariadenia na váženie a meranie - t.j. v 1. odpisovej skupine.

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Klasifikácia stavieb ostala nezmenená. Softvér má nové kódy - v číselníku produktov CPA.

    shelter je offline (nepripojený) shelter

    shelter
    a nemenili sa pri stavbach tiez kody? odpisovanie nie, ale kody ano, ci?

    teraz som troska mimo z toho...mohli by ste prosim uviest priklad? napr. Budovy pre administrativu maju kod 801.6 alebo 1220? v tom som si neni vobec ista... prosim poradte, dakujem

    irena249 je offline (nepripojený) irena249

    irena249
    prosím, zadala som dobre kódy pre kancelárske kreslo 31.0 a pre softwér 58.29 ? ďakujem

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Stačí to teda urobiť k 1.1.2010?
    Nie teda ku koncu roka?
    Ak budem teraz zaraďovať zariadenie, aké kódy mám už používať a teda dávať ich ešte /napr. váhy/ do 2. skupiny, alebo už do 1. skupiny s tým že po 1.1.2010 preradím aj staré váhy do 1. skupiny??
    Môžeš prosím bližšie napísať?

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Teraz som si stiahol z netu prílohu č.1/2009 a tam sú váhy normálne v 2. odpisovej skupine pod pôvodným kódom 29.24.2, pričom v tej príručke čo zaslal verlag dashofer sú uvedené že kód sa menil na 28.29.3 a sú v prvej skupine, tak vlastne ako je to?
    Mám už z toho guľáš :-((((((((((((((((((

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Dobrý deň.
    Práve pracujem na preklasifikácii majetku.
    Mám ešte otázočku, aby som sa uistil:
    Budovám a stavbám ostávajú pôvodné kódy?
    Softvéru takisto?

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Díky.
    Lenže u softvéru je účtovný odpisový plán uznaný aj na daňové účely, takže sa iba zmení kód, ale daňový odpis zostáva rovnaký /ako účtovný/ nie?

    Prevodový mostík zatriedenia majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.