Zavrieť

Porady

odvody - starobný dôchodok

poprosím o radu- robím vo firme len 3 mesiace a až teraz som zistila , že zamestnankyna /ktorá mi až teraz- na moju žiadosť doniesla papier zo SP - bol je priznaný starobný dôchodok 28.2.2009/ firma jej ale neupravila odvody , ktoré prislúchaju k uvedenému- a odvádzala aj za firmu aj strhávala zamestnankyni do fondu inval. a j do fondu zamest. až do 8 mesiacu- v 9 mesiaci som odvody upravila- aký je daľší postup - napísať žiadosť do SP o vrátenie neprávom odvedených odvodov- účtovanie= mínus 524/336 a vrátenie neprávom stiahn.súm z výplaty - mínus 331/336 ? ako potom výkazy do SP opraviť spatne za uvedené mesiace ?



vopred dakujem jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    9janka9 Pozri príspevok
    poprosím o radu- robím vo firme len 3 mesiace a až teraz som zistila , že zamestnankyna /ktorá mi až teraz- na moju žiadosť doniesla papier zo SP - bol je priznaný starobný dôchodok 28.2.2009/ firma jej ale neupravila odvody , ktoré prislúchaju k uvedenému- a odvádzala aj za firmu aj strhávala zamestnankyni do fondu inval. a j do fondu zamest. až do 8 mesiacu- v 9 mesiaci som odvody upravila- aký je daľší postup - napísať žiadosť do SP o vrátenie neprávom odvedených odvodov- účtovanie= mínus 524/336 a vrátenie neprávom stiahn.súm z výplaty - mínus 331/336 ? ako potom výkazy do SP opraviť spatne za uvedené mesiace ?



    vopred dakujem jana
    neopravuješ mesačné výkazy, pozri usmernenie SP

    http://www.socpoist.sk/aktuality-zam...v-/1755s24827c?

    9janka9 je offline (nepripojený) 9janka9

    9janka9
    dakujem , a chcem sa ešte spýtať, či musím každý mesiac zvlášt vypísať žiadosť, alebo nasčítať uvedené mesiace a dať to do jednej žiadosti,dakujem

    jana

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Žiadosť stačí jedna za všetky mesiace,ale vypísať každý mesiac osobitne.
    Tu je odpoveď zo SP z 5.6. na rovnakú otázku.

    Dobrý deň,



    k Vašim otázkam vo veci žiadosti o vrátenie poistného na sociálne poistenie, ktoré bolo zaplatené bez právneho dôvodu (ďalej len „žiadosť“) v súvislosti s informáciou o zmene postupu pri vykazovaní vymeriavacieho základu a poistného na sociálne poistenie vo výkaze poistného na sociálne poistenie a príspevkov (ďalej len „mesačný výkaz“), zverejnenou na internetovej stránke Sociálnej poisťovne, uvádzame.


    K otázke č. 1

    Rozpis vykázaných pôvodných údajov a nových údajov o poistnom na sociálne poistenie (ďalej len „poistné“) a vymeriavacom základe zamestnávateľ uvedie v jednej žiadosti za tri mesiace, a to za každý mesiac osobitne vrátane súhrnu poistného a príspevkov za jednotlivý kalendárny mesiac. V žiadosti nie je potrebné uviesť celkovú sumu poistného, ktorú zamestnávateľ žiada vrátiť, pretože príslušná pobočka Sociálnej poisťovne údaje skontroluje a spracuje v informačnom systéme Sociálnej poisťovne, ktorý určí konečnú sumu poistného, zaplateného bez právneho dôvodu.

    odvody - starobný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.