Zavrieť

Porady

vratenie zalohy za najom

prosim, poradte mi, ci je mozne ziskat spat zalohu od firmy, kt. som uhradil. bola spisana zmluva o buducej zmluve o najme, ale podmienky druha strana nedodrzala. je mozne dostat tuto zalohu spat? resp. ak ano, akou cestou?
vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    zavisi od znenia zmluvy, ktora bola uzatvorena. ale kedze oni nedodrzali podmienky, by v ramci dobrych mravov malo byt vratenie preddavku samozrejme.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Toto je problém. S podobným sme sa stretli aj my. Dali sme zálohu na služby- vybavenie pozemku. Keďže do termínu stanoveného v zmluve partner- realitka nič nevybavil, žiadali sme o vrátenie zálohy. Teraz je to všetko na súde, bol to jasný podvod zo strany tkz. realitnej kancelárie a predstavte si, že pojednávanie bolo odročené. Takže ja si myslím, že jedine súdnou cestou dostanete svoje peniaze späť, aj to bude trvať veľmi dlho. Držím palce

    Dod.com je offline (nepripojený) Dod.com

    Dod.com
    Ďakujem za postrehy... nuž, rátam s tým, že to nepôjde ľahko, nakoľko z druhej strany nie je vôľa... aj keď by sa to dalo táák jednoducho vyriešiť... uvažujem, že predám pohľadávku firma, ktorá sa zaoberá takýmito prípadmi...

    vratenie zalohy za najom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.