Zavrieť

Porady

Účtovanie bankových výpisov

Prosím o vyjadrenie postupov účtovania pohybov na bankovom účte. Kedy, v aký dátum mám v PÚ zaúčtovať úhrady cez banku? 1.všetky položky zaevidovať dátumom prijatia bankového výpisu 2.všetky položky zaevidovať posledným dátumom kokrétneho mesiaca 3.dátumom uvedeného na bankovom výpise ako dátum obratu alebo účtovania Ďakujem veľmi pekne
Usporiadat
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Věra Deptová Pozri príspevok
Prosím o vyjadrenie postupov účtovania pohybov na bankovom účte. Kedy, v aký dátum mám v PÚ zaúčtovať úhrady cez banku? 1.všetky položky zaevidovať dátumom prijatia bankového výpisu 2.všetky položky zaevidovať posledným dátumom kokrétneho mesiaca 3.dátumom uvedeného na bankovom výpise ako dátum obratu alebo účtovania Ďakujem veľmi pekne

Ja osobne účtujem všetky výpisy až na konci mesiaca s dátumom kedy nastal pohyb-obrat na účte. Poplatky všetky spočítam a jednou sumou zaúčtujem (každý výpis). Ak toho nemáš veľa, tak kľudne môžeš účtovať "banku" priebežne.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

V den, kedy nastal pohyb na ucte, lahsie sa potom najde prijata platba alebo odpisana uhrada.
0 0
Věra Deptová Věra Deptová

Věra Deptová je offline (nepripojený) Věra Deptová

Prosím, na základe ktorých postupov alebo usmernení riešiš uvedenú záležitosť? Lúskam to lúskam, ale sú na to rôzne názory. Ďakujem
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Věra Deptová Pozri príspevok
Prosím, na základe ktorých postupov alebo usmernení riešiš uvedenú záležitosť? Lúskam to lúskam, ale sú na to rôzne názory. Ďakujem
Ty sama si môžeš zvoliť ako Ti bude najlepšie a najprehľadnejšie účtovať bankové výpisy a pritom neporušíš postupy účtovania a verné zobrazenie účtovníctva. Samozrejme musíš účtovať do obdobia, s ktorým časovo i vecne účtovný prípad súvisí (ale myslím,žeby si do iného obdobia ani neúčtovala, keď je to raz výpis za obdobie napr. od 01.11.-15.11.).
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Uz sa to tu preberalo velkakrat, v kazdom pripade:

§ 2 Deň uskutočnenia účtovného prípadu

(1) Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky, platby záväzku, inkasa pohľadávky, započítania pohľadávky, postúpenia pohľadávky, prevzatia dlhu, poskytnutia a prijatia preddavku, úhrady úveru alebo pôžičky poskytnutím nového úveru alebo pôžičky, zistenia manka na majetku a záväzkoch, schodku, prebytku majetku, škody na majetku, vkladu do obchodnej spoločnosti a družstva, pohybu majetku vo vnútri účtovnej jednotky a deň zistenia ďalších skutočností vyplývajúcich z osobitných predpisov alebo z vnútorných podmienok účtovnej jednotky, ktoré sú predmetom účtovníctva a ktoré v účtovnej jednotke nastali a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti.
http://www.porada.sk/t18282-postupy-...12-2008-a.html
0 0
beroun beroun

beroun je offline (nepripojený) beroun

V zmysle § 2, ods.1 Postupov účtovania ... pre podnikateľov účtujúcich v sústave PÚ : "Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň ... platby záväzku, ... úhrady úveru ... "
0 0
Věra Deptová Věra Deptová

Věra Deptová je offline (nepripojený) Věra Deptová

Pýtam sa na to z toho dôvodu, že mi pri daňovej kontrole vytkli postup účtovania BÚ. Ja som každý pohyb na účte zaznamenala zvlášť / konkrétny pohyb s konkrétnym dátumom /, zdá sa mi to detailnejšie-priehladnejšie-krajšie. Oni mi povedali, že všetko mám mať zaúčtované v deň kedy mi došiel bankový výpis poštou. V JÚ si vraj môj spôsob účtovania môžem dovoliť ale v PÚ nie. No mne sa to nepáči. Ale... Ďakujem veľmi pekne za každučký názor
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Věra Deptová Pozri príspevok
Pýtam sa na to z toho dôvodu, že mi pri daňovej kontrole vytkli postup účtovania BÚ. Ja som každý pohyb na účte zaznamenala zvlášť / konkrétny pohyb s konkrétnym dátumom /, zdá sa mi to detailnejšie-priehladnejšie-krajšie. Oni mi povedali, že všetko mám mať zaúčtované v deň kedy mi došiel bankový výpis poštou. V JÚ si vraj môj spôsob účtovania môžem dovoliť ale v PÚ nie. No mne sa to nepáči. Ale... Ďakujem veľmi pekne za každučký názor
Tak s týmto som sa ešte nestretla, a myslím,že sa veľmi mýlia...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Věra Deptová Pozri príspevok
Pýtam sa na to z toho dôvodu, že mi pri daňovej kontrole vytkli postup účtovania BÚ. Ja som každý pohyb na účte zaznamenala zvlášť / konkrétny pohyb s konkrétnym dátumom /, zdá sa mi to detailnejšie-priehladnejšie-krajšie. Oni mi povedali, že všetko mám mať zaúčtované v deň kedy mi došiel bankový výpis poštou. V JÚ si vraj môj spôsob účtovania môžem dovoliť ale v PÚ nie. No mne sa to nepáči. Ale... Ďakujem veľmi pekne za každučký názor
Ja by som sa odvolala a citovala §2 postupov v PU, ktorý Ti priložila Lianka...a požiadala ich o vysvetlenie a hlavne poukázanie §,ktorý o tom hovorí.
0 0
Věra Deptová Věra Deptová

Věra Deptová je offline (nepripojený) Věra Deptová

Keď som žiadala podklady k ich stanovisku tak mi bolo povedané, že pokiaľ ma na chybu v postupoch účtovania len upozornia a nevyrúbia pokutu, nie sú povinní mi ju ani dokazovať. Mám si uviesť dotaz na DR, prípadne si zaplatiť daňového poradcu. Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Věra Deptová Pozri príspevok
Keď som žiadala podklady k ich stanovisku tak mi bolo povedané, že pokiaľ ma na chybu v postupoch účtovania len upozornia a nevyrúbia pokutu, nie sú povinní mi ju ani dokazovať. Mám si uviesť dotaz na DR, prípadne si zaplatiť daňového poradcu. Ďakujem
Na chybu v postupoch účtovania ťa upozornili písomne ? Ak ano, zadaj dotaz na DR SR s presnou citáciou upozornenia - som zvedavá na ich odpoveď.
0 0
Věra Deptová Věra Deptová

Věra Deptová je offline (nepripojený) Věra Deptová

Nie, lebo to nepokutovali.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Věra Deptová Pozri príspevok
Pýtam sa na to z toho dôvodu, že mi pri daňovej kontrole vytkli postup účtovania BÚ. Ja som každý pohyb na účte zaznamenala zvlášť / konkrétny pohyb s konkrétnym dátumom /, zdá sa mi to detailnejšie-priehladnejšie-krajšie. Oni mi povedali, že všetko mám mať zaúčtované v deň kedy mi došiel bankový výpis poštou. V JÚ si vraj môj spôsob účtovania môžem dovoliť ale v PÚ nie. No mne sa to nepáči. Ale... Ďakujem veľmi pekne za každučký názor
Veď pri postupe, ktorý doporučujú by som platbu z 31.12. príslušného zdaňovacieho obdobia zaúčtovala ako uhradenú až nasledovný kalendárny rok. To by bol parádne skreslený konečný a počiatočný stav účtu v banke! Alebo som niečo zle pochopila?
0 0
Věra Deptová Věra Deptová

Věra Deptová je offline (nepripojený) Věra Deptová

Na túto otázku mi odpovedali, že v tomto prípade je výnimka a to taká: výpis z BÚ za obdobie 01.12.08 - 31.12.08 doručený napr.12.01.09 sa zaúčtuje 31.12.08.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Věra Deptová Pozri príspevok
Na túto otázku mi odpovedali, že v tomto prípade je výnimka a to taká: výpis z BÚ za obdobie 01.12.08 - 31.12.08 doručený napr.12.01.09 sa zaúčtuje 31.12.08.
Ale to by museli povedať aj podľa ktorého zákona niečo také tvrdia. Na tvojom mieste by som určite napísala dopyt na daňové riaditeľstvo.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Věra Deptová Pozri príspevok
Na túto otázku mi odpovedali, že v tomto prípade je výnimka a to taká: výpis z BÚ za obdobie 01.12.08 - 31.12.08 doručený napr.12.01.09 sa zaúčtuje 31.12.08.
... takto účtujeme roky, nikdy to kontrola nevytkla...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Věra Deptová Pozri príspevok
Na túto otázku mi odpovedali, že v tomto prípade je výnimka a to taká: výpis z BÚ za obdobie 01.12.08 - 31.12.08 doručený napr.12.01.09 sa zaúčtuje 31.12.08.
Tak to si mala nejakých "vyškolených" kontrolórov. Pre teba je dôležité, čo uvedú do zápisu o kontrole.
0 0
Věra Deptová Věra Deptová

Věra Deptová je offline (nepripojený) Věra Deptová

Ano, práve preto ma ich vyjadrenie pozastavilo a predložila som Vám to. Ďakujem za spoluúčasť pri zamyslení sa nad touto otázkou. Věra
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

A ako je to s účtovaním nákladov? Ja osobne nákladové účty s bankou nepárujem, pokial sa nejedná o poplatky alebo úroky ale počul som taký názor, že sa to ani nesmie, že iba poplatky sa môžu, ale v postupoch účtovania som to nenašiel... Vie niekto ako to presne je?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

brasci Pozri príspevok
A ako je to s účtovaním nákladov? Ja osobne nákladové účty s bankou nepárujem, pokial sa nejedná o poplatky alebo úroky ale počul som taký názor, že sa to ani nesmie, že iba poplatky sa môžu, ale v postupoch účtovania som to nenašiel... Vie niekto ako to presne je?
proti uctu 221 mozes uctovat iba poplatky banky (ako nakladove ucty). Ked ide trebars o platbu kartou, ja uctujem 501 / 261 (datum blocku, potvrdenia o platbe kartou). A na zaklade vypisu z banky 261 / 221.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať