Zavrieť

Porady

Poskytnutý preddavok v JU

Dobrý deň,

prosím Vás o radu v nasledovnom prípade:

Kolegyňa ešte v roku 2005 zaplatila preddavok súdnemu exekútorovi (3470,- SKK = 115,48 €)- ten zaúčtovala priamo do prevádzkovej réžie roku 2005.
Mne teraz prišla vyúčtovacia fakúra súdneho exekútroa na sumu 94,14 € (je tam uplatnená aj DPH) - zároveň sa nám na bankový účet vrátil preplatok medzi preddavkom a skutočnou fakturovanou sumou, t.j. - 21,04.

Prosím Vás ako mám postupovať - neviem ako zavieť faktúru, keďže je preddavok bol zavedený do prevádzkovej réžie a zároveň kam s preplatkom 21,04.

Účtujem v jednoduchom účtovníctve.

Prosím Vás o ako by ste rišili túto situáciu? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    3470/30,1260 = 115,18Eur asi nie 115,48Eur
    zaúčtuješ:
    mínus 115,18 Eur prevádzková réžia
    plus 94,14 Eur prevádzková réžia
    ostane Ti rozdiel v prevádzkovej réžii mínus 21,04Eur
    Ak si uplatnila DPH pri 115,18 v r.2005 tak rozúčtuj Základ + DPH

    ..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

    ..MARIA
    Dobrý deň, prosím o radu, čo sa týka poskytnutej zálohy v jednoduchom účtovníctve z pohľadu dane.
    V 12/2009 zaplatím zálohu na tovar,ale tovar s vyúčtovacou faktúrou mi bude dodaný až v 1/2010.
    Môžem zaplatenú zálohu v roku 2009 zaúčtovať ako výdavok ovplyvňujúci základ dane?
    Ďakujem pekne za odpoveď.

    ..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

    ..MARIA
    Dobrý deň, prosím o radu, čo sa týka poskytnutej zálohy v jednoduchom účtovníctve z pohľadu dane.
    V 12/2009 zaplatím zálohu na tovar,ale tovar s vyúčtovacou faktúrou mi bude dodaný až v 1/2010.
    Môžem zaplatenú zálohu v roku 2009 zaúčtovať ako výdavok ovplyvňujúci základ dane?
    Ďakujem pekne za odpoveď.

    Prosím poradíte mi niekto?

    ..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

    ..MARIA
    lenkam68 ,
    ďakujem ti pekne za odpoveď ja účtujem PU, tak s JU nemám nejaké skúsenosti. Vďaka

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ..MARIA Pozri príspevok
    lenkam68 ,
    ďakujem ti pekne za odpoveď ja účtujem PU, tak s JU nemám nejaké skúsenosti. Vďaka
    Svoju otázku ste ale položili v téme "Jednoduché účtovníctvo "

    ..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

    ..MARIA
    Ano Zita,to je v poriadku, moja otázka sa týkala JU, len som chcela naznačiť, že z akého dôvodu sa pýtam,

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Pridávam sa k tejto téme s otázkou, keďže si nie som celkom istá.
    SZČO - JÚ - zaplatí preddavok na služby právnika - to bude VOZD, zaplatí zálohu na mzdy zamestnancom - VOZD, a zálohu na kúpu automobilu - tu si nie som istá, keďže ide majetok a ten nedávam do nákladov celý naraz. Takže podľa mňa by mal byť tento preddavok VNZD. Ale nie som si istá či uvažujem správne, prosím poraďte.

    Vďaka

    Poskytnutý preddavok v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.