Zavrieť

Porady

zníženie mzdy

Mám takúto otázku: môže mi zamestnávateľ bez udania dôvodu znížiť mzdu? v pracovnej zmluve mám napr. 500,- eur a aon, nakoľko mu nejdú obchody, tak mi chce dať za minulý mesiac iba minimálnu mzdu. Nemusí sa pridržiavať pracovnej zmluvy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Mzdu ti môže znížit len s Tvojim súhlasom,čiže musíš podpísat dohodu o zmene platových podmienok.Pracovná zmluva sa môže meniť len písomnými dodatkami podľa § 54ZP

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    rozeta Pozri príspevok
    Mám takúto otázku: môže mi zamestnávateľ bez udania dôvodu znížiť mzdu? v pracovnej zmluve mám napr. 500,- eur a aon, nakoľko mu nejdú obchody, tak mi chce dať za minulý mesiac iba minimálnu mzdu. Nemusí sa pridržiavať pracovnej zmluvy?
    Samozrejme, že sa musí držať znenia pracovnej zmluvy. Pokiaľ nespraví dodatok k pracovnej zmluve,ktorý sa bude týkať odmeňovania a s ktorým Ty budeš súhlasiť, tak má smolu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.