Zavrieť

Porady

Zaraďovanie zamest. od 1.11.2009

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu pri zaraďovaní pedagogických zamestnancov od 1.11.2009. Sme súkromná škola a doteraz sme odmeňovali podľa Zákonníka práce, tak tento systém je pre nás nový . Každý zamestnanec mi odovzdal prehľad započítanej praxe, priznala som mu odbornú (pedagogickú) prax, inú dobu som im priznala vo výške 1/2 (napr. keď robila administratívnu prácu a pod.). Vypočítala som napr. započítanú prax k 31.10.2009 = 4 roky 306 dní. Pri odmeňovaní mu zohľadním 4 roky (zvýšenie tarifu o 4%) a napočítam si kedy bude mať 5 rokov praxe, t.j. 29.12.2009, takže od 1.12.2009 dostane nový platový dekrét a upravím mu plat o ďalšie 1% s účinnosťou od 1.12.2009?! Rozmýšľam správne pri stanovení platových postupov zamestnancov? Alebo sa stanovuje platový postup (zvýšenie platu) inak?!?! Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Xantypa Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu pri zaraďovaní pedagogických zamestnancov od 1.11.2009. Sme súkromná škola a doteraz sme odmeňovali podľa Zákonníka práce, tak tento systém je pre nás nový . Každý zamestnanec mi odovzdal prehľad započítanej praxe, priznala som mu odbornú (pedagogickú) prax, inú dobu som im priznala vo výške 1/2 (napr. keď robila administratívnu prácu a pod.). Vypočítala som napr. započítanú prax k 31.10.2009 = 4 roky 306 dní. Pri odmeňovaní mu zohľadním 4 roky (zvýšenie tarifu o 4%) a napočítam si kedy bude mať 5 rokov praxe, t.j. 29.12.2009, takže od 1.12.2009 dostane nový platový dekrét a upravím mu plat o ďalšie 1% s účinnosťou od 1.12.2009?! Rozmýšľam správne pri stanovení platových postupov zamestnancov? Alebo sa stanovuje platový postup (zvýšenie platu) inak?!?! Ďakujem za pomoc
    Nie nerozmýšľaš dobre. Nepedagogická prax sa započítava 1/3 , maximálne 2/3. Započítanú prax na určenie platu vypočítaš k 31.12.2008 Teda ak mal k 31.10.2009 započítanú prax 4 roky 306 dní, od tejto praxe mu odrátaš obdobie za január až október 2009(ak bol v tom čase zamestnaný) čo činí 304 dní, teda na platovom dekréte k 31.12.2008 bude mať započítanú prax 3 roky 364 dní, teda 3 celé roky, zvýšenie tarifu bude 3%tné. túto započítanú prax bude mať na dekréte k 1.11.2009. Následne k 1. 1.2010 mu dopočítaš celý rok 2009( v prípade ak bol celý rok zamestnaný) a na platovom dekréte bude mať započítanú prax 4 roky 364 dní teda zvýšenie tarifu bude 4 %. Teda v skratke započítaná prax pre učiteľa pre potreby určenia mzdy sa určuje vždy k 31.12. kalendárneho roka vrátane. Máš to všetko v zákone 553/2009, nemusíš pracne vypočítavať percentuálne navýšenie tarifného platu podľa odpracovaných rokov, pomocnú tabuľku nájdeš vždy na stránke www.minedu.sk.
    Ak v období medzi januárom 2009 a 31. októbrom 2009 nemá odpracované všetky mesiace, odratávaš z tých 4 rokov a 303 dní len tie dni, ktoré odpracoval. Napríklad učil niekde od januára do júna, júl august bol nezamestnaný, tak odpočítaš len 181 dní a na konci roka spätne pripočítaš tiež len tie dni, ktoré odpracoval v priebehu roku 2009.
    Dúfam že som to napísala zrozumiteľne, ak nie tak sa kľudne pýtaj.
    Dobrý deň
    Prosím, aký je to zákon 553/2009? Mne tam vyskočilo nejaké nariadenie vlády o kukurici. Zdravím

    Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

    Xantypa
    A vedel by mi niekto ešte poradiť čo sa týka zdravotného zamestnanca na škole. Máme kumulovanú prácu zdravotník-vychovávateľ, nakoľko pracujeme s ťažko zdravotne postihnutými, musíme mať aj zdravotníka (časté epileptické záchvaty a pod.). Má Strednú zdravot. školu - diplomovaná všeobecná sestra. Ako platím tohto zamestnanca? Ďakujem!

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Xantypa Pozri príspevok
    A vedel by mi niekto ešte poradiť čo sa týka zdravotného zamestnanca na škole. Máme kumulovanú prácu zdravotník-vychovávateľ, nakoľko pracujeme s ťažko zdravotne postihnutými, musíme mať aj zdravotníka (časté epileptické záchvaty a pod.). Má Strednú zdravot. školu - diplomovaná všeobecná sestra. Ako platím tohto zamestnanca? Ďakujem!
    Oni sú odmeňovaní tiež podľa 553/2003 len iná tabuľka, aspoň tak to bolo v minulosti. teraz som si nie na 100% istá, ale teraz sa menilo len zaradenie pedagogických a odborných zamestnancov, zdravoťáci idú podľa tabuľky vydanej v zákone 474/2008.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Xantypa Pozri príspevok
    Mysleli sme zákon 553/2003 :-D
    Aj ten už bol toľkokrát novelizovaný, že to už nie je ani kukurica ale skôr seno slama

    Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

    Lilu1
    Prosím o radu. Budeme mať trénera športovej triedy na ZŠ. Ukončil dvojročné diaľkové štúdium trénerov na Fakulte TVaŠ UK v Bratislave povolené Nariadením vlády SR z 22.10.1991 k Zákonu č. 198/1990 Zb. o telesnej kultúre vykonaním záverečnej skúšky a obhajobou záverečnej práce. Nadobudol kvalifikáciu: tréner I. triedy v špecializácii futbal.
    Do ktorej platovej tarify ho zaradiť? Ďakujem.

    Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

    Lilu1
    Prosím o radu.
    Budeme mať trénera športovej triedy na ZŠ. Ukončil dvojročné diaľkové štúdium trénerov na Fakulte TVaŠ UK v Bratislave povolené Nariadením vlády SR z 22.10.1991 k Zákonu č. 198/1990 Zb. o telesnej kultúre vykonaním záverečnej skúšky a obhajobou záverečnej práce. Nadobudol kvalifikáciu: tréner I. triedy v špecializácii futbal.
    Do ktorej platovej tarify ho zaradiť? Ďakujem.

    Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

    Lilu1
    Prosím o radu.
    Budeme mať trénera športovej triedy na ZŠ. Ukončil dvojročné diaľkové štúdium trénerov na Fakulte TVaŠ UK v Bratislave povolené Nariadením vlády SR z 22.10.1991 k Zákonu č. 198/1990 Zb. o telesnej kultúre vykonaním záverečnej skúšky a obhajobou záverečnej práce. Nadobudol kvalifikáciu: tréner I. triedy v špecializácii futbal.
    Do ktorej platovej tarify ho zaradiť? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.