Zavrieť

Porady

Francúzska poleva

Prosím vás, pozná niekto z vás francúzsku polevu? Mala by to byť čokoládová poleva varená so smotanou, tukom a s kakaom. Že sa koláč s ňou veľmi dobre krája. Nemôžem nikde zohnať recept.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    babka - ježibabka
    Marta V Pozri príspevok
    Prosím vás, pozná niekto z vás francúzsku polevu? Mala by to byť čokoládová poleva varená so smotanou, tukom a s kakaom. Že sa koláč s ňou veľmi dobre krája. Nemôžem nikde zohnať recept.
    Niečo sa mi marilo, že tu niekto chcel polevu zo smotany. Dnes som od jednej tety - kamarátky dostala takú malú brožúrku (českú) a našla som v nej toto - neviem, či je to práve to, čo hľadáš. 250 ml smotany na šľahanie, 50 g kakaa,30 g krupicového cukru, 100 g čokolády na varenie. Smotanu uvaríme s cukrom a kakaom. Odstavíme, pridáme na kúsky nasekanú čokoládu a za stáleho miešania ju necháme rozpustiť. Môžeme použiť ako náplň alebo namiesto polevy.

    smudla je offline (nepripojený) smudla

    smudla
    Mám recept na čokoládovú polevu, ktorú používam už roky, ale či je to zrovna francúzska, to neviem. Rezy alebo koláče sa s ňou krájajú v pohode, pretože nestuhne tak "úplne na tvrdo", ako keď sa dáva klasika z tuku a čokolády. Pokiaľ chceš, vyskúšaj:

    1ks žĺtko
    1 kopcovitá PL kakaa ( ideálne je preosiať, aby neboi hrudky)
    70g práškového cukru
    3 PL mlieka

    Na koniec: 70g Lukany ( alebo Palmarínu na pečenie= nie stužený tuk)

    Všetky suroviny: cukor, žĺtko, mlieko a kakao, miešame na miernom ohni, až sa spoja miernym varom. Odstavíme z ohňa a vmiešame pokrájanú Lukanu. Miešame tak, aby sa v horúcej hmote rozpustila. Po vymiešaní je poleva akurát taká vlažná, aby sa ňou dal poliať múčnik. Dávka je cca na jeden veľký plech.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ďakujem vám za recepty, obidva vyskúšam, ja robievam len klasickú polevu, várovú čokoládu nechám roztopiť vo vodnom kúpeli s maslom.
    babka-ježibabka - to bude asi tá čo si napísala. Suroviny boli tie isté, len som nevedela pomer a postup. Ešte raz díky.
    babka - ježibabka
    Marta V Pozri príspevok
    Ďakujem vám za recepty, obidva vyskúšam, ja robievam len klasickú polevu, várovú čokoládu nechám roztopiť vo vodnom kúpeli s maslom.
    babka-ježibabka - to bude asi tá čo si napísala. Suroviny boli tie isté, len som nevedela pomer a postup. Ešte raz díky.
    Som rada, že som pomohla. Ja tiež robievam obyčajnú, ale trochu inak. Rozpustím stužený tuk a asi za malú lyžičku oleja, vypnem a do toho dám polámanú čokoládu na varenie a miešam kým sa čokoláda pekne nerozpustí. Nuž čo, koľko ľudí, toľko spôsobov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.