Zavrieť

Porady

nevyplatene faktury

Dobry den,

potrebovala by som pomoct ohladom toho ako mam postupovat pri nevyplateni faktury za vykonane prace. Praca bola vykonana este v aprili, ale peniaze som nevidela doteraz. Vzdy som komunikovala len s poverenym zamestnancom danej firmy, ktory mal na starosti tu zakazku a ktory nas pre pracu oslovil. Preto sa pytam ak som uz niekolko nasobne vyzvala povereneho zamestnanca o zaplatenie dlhu prostrednictvom mailu a telefonu a ten mi na to odpovedal, ze platba uz bola zrealizovana, ale doklad mi neposlal a ani peniaze neprisli alebo ine vyhovorky pouzil aby oddialil platenie, mozem tuto komunikaciu povazovat za upomienky alebo mam poslat riadne postou do firmy najprv prve 2 upominky a potom pokus o zmier??? A este jeden dotaz je iny postup pokial ide o firmu v ceskej republike? Zatial sa mi nic podobne nestalo a neviem co mam robit. Prosim poradte mi ak viete. DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nielly Pozri príspevok
    Dobry den,

    potrebovala by som pomoct ohladom toho ako mam postupovat pri nevyplateni faktury za vykonane prace. Praca bola vykonana este v aprili, ale peniaze som nevidela doteraz. Vzdy som komunikovala len s poverenym zamestnancom danej firmy, ktory mal na starosti tu zakazku a ktory nas pre pracu oslovil. Preto sa pytam ak som uz niekolko nasobne vyzvala povereneho zamestnanca o zaplatenie dlhu prostrednictvom mailu a telefonu a ten mi na to odpovedal, ze platba uz bola zrealizovana, ale doklad mi neposlal a ani peniaze neprisli alebo ine vyhovorky pouzil aby oddialil platenie, mozem tuto komunikaciu povazovat za upomienky alebo mam poslat riadne postou do firmy najprv prve 2 upominky a potom pokus o zmier??? A este jeden dotaz je iny postup pokial ide o firmu v ceskej republike? Zatial sa mi nic podobne nestalo a neviem co mam robit. Prosim poradte mi ak viete. DAKUJEM
    Komunikuj len písomne - I.upomienka, II. upomienka, Pokus o zmier, Návrh na exekúciu.
    Vzory nájdeš v dokumentoch na hornej lište PORADy
    nyta kde sú tie vzory ? hore vidim iba - Okruhy Porady Zákony Školenia DRAK FOTO Odborníci a Firmy ......

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Este by som medzi tie posledne doplnila: podanie navrhu na vydanie platobneho rozkazu.

    nielly je offline (nepripojený) nielly

    nielly
    A pokial ani ta faktura nebola poslana postou ale len mailom? Lebo zalohu na zaklade faktury poslanej cez mail vyplatili, ale mam fakturu za zvysnu pracu oficialne poslat este raz postou s datumom splatnosti aktualnym alebo to prepslat s povodnym datumom? Lebo neviem ako to je ci faktura mailom je platna ked tam nie je peciatka ani overeny elektronicky podpis. Ci v pripade, ze by to slo na sud sa nemozu ohradit ze fakturu ani nikdy nedostali.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Prave, ze sa ohradit mozu, tak musis zabezpecit vsetky dokazy, ze fakturu mali k dospozicii. Fakturu posli postou doporucene na adresu sidla firmy. Nevystavuj dalsiu fakturu, ak si uz jednu vystavila.

    nielly je offline (nepripojený) nielly

    nielly
    a mozem tu fakturu poslat spolu s upomienkou ako prilohu? ci mam im preposlat este raz fakturu stanovit v nej novy datum splatnosti a ked nezaplatia tak posielat upomienku?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Datum splatnosti je uvedeny na fakture, udaje na vystavenej fakture nemozes prepisat. Ak uz uplynula dlhsia doba od splatnosti, posli upomienku a fakturu daj ako prilohu.

    nielly je offline (nepripojený) nielly

    nielly
    Dakujem velmi pekne za vsetky rady, velmi ste mi pomohli, nie som v tom este velmi zorientovana len zacinam

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Ako bolo povedané, pošli upomienku spolu s pôvodnou faktúrou. Ak sa ti neozvú, alebo nezaplatia v uvedenej lehote, napr. 3 dni, potom im pošli predžalobnú výzvu.
    Ak nebudú reagovať, daj návrh na sud na vydanie platobného rozkazu. Musis to podporit dôkazmi, teda zhromažďuj všetku dokumentáciu s objednávateľom, aj komunikáciu. Maily, listy všetko.
    Držím palce, riešim podobné problémy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.