Zavrieť

Porady

PUK kod k O2 karte

Ahojte! Mam kartu s kreditom od O2. Pozicala som telefon kamaratovi ktorý mi zadanim zleho pin kodu, tuto kartu zablokoval a pochopitelne teraz treba PUK kod . Ja po 3 rokoch netusim kde mam od tejto karty papiere a nemam sajnu aky PUK by som mohla mat. Zaujimalo by ma ci sa za dakychto okolnosti da tato karta nejakym posobom odblokovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Designinka je offline (nepripojený) Designinka

    Designinka
    ummm toho som sa bala... karta je kupovana na meno mojho brata. Mozem ist do O2 poziadat o odblokovanie ja? Brata mam 500km daleko takze... ma zaujima ci sa budu ochotni so mnou vobec bavit

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    abel Pozri príspevok
    Nie je PUK uvedený na zadnej strane karty?
    Tam to určite nebude! To je ako keby si si napísal PIN kód priamo na platobnú kartu...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Designinka Pozri príspevok
    ummm toho som sa bala... karta je kupovana na meno mojho brata. Mozem ist do O2 poziadat o odblokovanie ja? Brata mam 500km daleko takze... ma zaujima ci sa budu ochotni so mnou vobec bavit
    Tak sa poďakuj kamarátovi. Tebe by podľa správnosti kartu na kontaktnom mieste nemali odblokovať, jedine, že by tam niekto porušil pracovné postupy.

    Ku karte bola určite nejaká brožúrka či návod či krabica, tam býva uvedený ten PUK kód. Ja od mojej Easy karty mám odložený taký CD obal s brožúrkou, kde je PUK kód. AK to nemáš, tak skús to kontaktné miesto (či sa nad tebou niekto nezľutuje...), ak nie, tak jedine počkať na brata alebo si kúpiť vlastnú kartu.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Ku karte si musela dostať obálku a v nej PUK kód... alebo ju má brat, keď je to kupované na neho. Odblokovať ju bude musieť asi on, pochybujem, že by ti tak "dôverovali".

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    O2 má PUK kód na takej plastovej kartičke v ktorej je umiestnená SIM karta. Býva to tam ako stierateľný žreb (aj PIN aj PUK kód) priamo na tej plastovej kartičke. To celé bolo nalepené na preloženej papierovej A5 - ke a to celé bolo v obálke.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Designinka Pozri príspevok
    Ahojte! Mam kartu s kreditom od O2. Pozicala som telefon kamaratovi ktorý mi zadanim zleho pin kodu, tuto kartu zablokoval a pochopitelne teraz treba PUK kod . Ja po 3 rokoch netusim kde mam od tejto karty papiere a nemam sajnu aky PUK by som mohla mat. Zaujimalo by ma ci sa za dakychto okolnosti da tato karta nejakym posobom odblokovat.
    SIM kartu si získala z modrej kartičky o veľkosti platobnej karty. Na zadnej strane nájdeš PIN a PUK kód.

    na žiadnom papieri napísaný PUK kód od O2 nenájdeš, iba na modrej kartičke

    edit: Na Zákaznícku linku 949 môžeš zavolať z tvojho O2 mobilného telefónu ako skrátené číslo 949 alebo z iného mobilného telefónu ako dlhé číslo 0949 949 949. Následne si vyberieš, či máš záujem o fakturované služby pod číslom 1, alebo pre služby s dobíjaním kreditu - slačíš číslo 2. Pre spojenie s operátorom stačí stlačiť číslo 9. ak budeš vedieť čo budú chcieť, napr. adresu, rodne čislo, meno, tak by to malo isť.
    Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 20:22

    Designinka je offline (nepripojený) Designinka

    Designinka
    UFF ... ved ja viem kde by puk mal byt len ku karticke uz nemam nic. Bolo to kupovane cca 3 roky dozadu a ja fakt neopatrujem kazdu prkotinu... Nie som taka hlupa aby som si nepamatala pin kod... no o takejto situacii sa mi ani nesnivalo

    Designinka je offline (nepripojený) Designinka

    Designinka
    alla66 Pozri príspevok
    SIM kartu si získala z modrej kartičky o veľkosti platobnej karty. Na zadnej strane nájdeš PIN a PUK kód.

    na žiadnom papieri napísaný PUK kód od O2 nenájdeš, iba na modrej kartičke

    edit: Na Zákaznícku linku 949 môžeš zavolať z tvojho O2 mobilného telefónu ako skrátené číslo 949 alebo z iného mobilného telefónu ako dlhé číslo 0949 949 949. Následne si vyberieš, či máš záujem o fakturované služby pod číslom 1, alebo pre služby s dobíjaním kreditu - slačíš číslo 2. Pre spojenie s operátorom stačí stlačiť číslo 9. ak budeš vedieť čo budú chcieť, napr. adresu, rodne čislo, meno, tak by to malo isť.

    vdaka, vdaka... medzitym som im napisala e-mail...uvidim co povedia a ked toto nezaberie, skusim to podla tvojej rady

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    zavolaj operátorovi a povie ti overené informácie....ak zavoláš, odpoveď vieš okamžite....na mail môžeš čakať dni / overené /

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Designinka Pozri príspevok
    UFF ... ved ja viem kde by puk mal byt len ku karticke uz nemam nic. Bolo to kupovane cca 3 roky dozadu a ja fakt neopatrujem kazdu prkotinu... Nie som taka hlupa aby som si nepamatala pin kod... no o takejto situacii sa mi ani nesnivalo
    PUK kód je dobre si odložiť nielen pre prípad chybného zadania PIN, ale aj ak by Ti ukradli mobil a mohla si ho dať zablokovať.

    Designinka je offline (nepripojený) Designinka

    Designinka
    alla66 Pozri príspevok
    zavolaj operátorovi a povie ti overené informácie....ak zavoláš, odpoveď vieš okamžite....na mail môžeš čakať dni / overené /


    dakujem! Pomohlo... chcela som ti dat aj porada bodik, no nejak to nejde...

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Som rada, že som Ti trochu pomohla.

    PS: Môžeš napísať, čo ti presne povedali? ... vedela si osobné informácie o bratovi, nadiktovali ti PUK kód?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Chobot Pozri príspevok
    Tam to určite nebude! To je ako keby si si napísal PIN kód priamo na platobnú kartu...
    O2 SIM karta - telefónne čísla s predvoľbou 0949

    O2 SIM karta nie je ničím zvláštna. Na zadnej strane nájdete po zotretí stieracej plochy PIN a PUK kód, telefónne číslo, a dátum do ktorého je potrebné SIM kartu zaktivovať. Od prvého aktivovania SIM karty je karta a telefónne číslo platné po dobu 14 mesiacov pričom každým dobitím sa platnosť predlžuje o ďalších 14 mesiacov. Ako sa uvádza v sprievodných tlačivách, po expirácii SIM karty bude dané číslo priradené ďalšiemu zákaznikovi.
    http://res5ekt.com/comments.php?for=...&id=32&com=new

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    abel Pozri príspevok
    O2 SIM karta - telefónne čísla s predvoľbou 0949

    O2 SIM karta nie je ničím zvláštna. Na zadnej strane nájdete po zotretí stieracej plochy PIN a PUK kód, telefónne číslo, a dátum do ktorého je potrebné SIM kartu zaktivovať. Od prvého aktivovania SIM karty je karta a telefónne číslo platné po dobu 14 mesiacov pričom každým dobitím sa platnosť predlžuje o ďalších 14 mesiacov. Ako sa uvádza v sprievodných tlačivách, po expirácii SIM karty bude dané číslo priradené ďalšiemu zákaznikovi.
    http://res5ekt.com/comments.php?for=...&id=32&com=new

    Od 1.4.2008 sa platnosť SIM karty skrátila zo 14 na 13 mesiacov.

    Designinka je offline (nepripojený) Designinka

    Designinka
    alla66 Pozri príspevok
    Som rada, že som Ti trochu pomohla.

    PS: Môžeš napísať, čo ti presne povedali? ... vedela si osobné informácie o bratovi, nadiktovali ti PUK kód?

    Huh... ale kdeze Alli ... na zakaznickej linke mi povedali, nech brat skoci do O2 a za poplatok 3 euro mi vygeneruju novy PUK... a ze k tomu nepotrebuju moju kartu takze nevadi ze je brat daleko a kartu mam ja

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Designinka Pozri príspevok
    Huh... ale kdeze Alli ... na zakaznickej linke mi povedali, nech brat skoci do O2 a za poplatok 3 euro mi vygeneruju novy PUK... a ze k tomu nepotrebuju moju kartu takze nevadi ze je brat daleko a kartu mam ja
    Designinka vďaka tebe viem niečo nové... dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.