Zavrieť

Porady

pozastavenie živnosti

Dobrý deň, treba nejak prerušiť aleo pozastaviť živnosť ked je živnostník vo vyšetrovacej väzbe? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Bolo by dobré živnosť buď zrušiť , alebo pozastaviť . Všetky info Vám dajú na živnostenskom úrade v mieste bydliska .Zároveň odhlásiť prípadne aj SP .

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Zita5 Pozri príspevok
    Bolo by dobré živnosť buď zrušiť , alebo pozastaviť . Všetky info Vám dajú na živnostenskom úrade v mieste bydliska .Zároveň odhlásiť prípadne aj SP .
    Len pridám info k Zitke, že ak si zvolíš prerušenie, musí to byť minimálne na 6 mesiacov.

    gabrielik je offline (nepripojený) gabrielik

    gabrielik
    No ale musí prerušiť? Do SP neplatí, za rok 2009 podá normálne DP - do októbra vykonával živnosť, a zatial nevie dokedy bude vo väzbe, lebo čaká na súd.ˇMôže to nechať len tak, a ak nebude mať za rok 2010 žiadne príjmy, tak nepodá DP.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Ak nepozastaví, prípadne nezruší živnosť bude musieť platiť odvody minimálne do ZP.

    gabrielik je offline (nepripojený) gabrielik

    gabrielik
    A viete mi ešte poardiť ako ju pozastaviť, ked je vo väzbe? Môže dať splnomocnenie napr. manželke?

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Tiež sa mi jedná o pozastavenie živnosti. Kamarátka odchádza na 4 mesiace do zahraničia a má živnosť. Odvody platí zatiaľ len do ZP. Ako čítam, tak pozastaviť sa dá živnosť min. na 6 mesiacov, takže toto by som jej asi neodporučila. Čo má teda potom robiť ? Kde sa má "odhlásiť" ? Živnosť .... má pedikúru.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jess Pozri príspevok
    Tiež sa mi jedná o pozastavenie živnosti. Kamarátka odchádza na 4 mesiace do zahraničia a má živnosť. Odvody platí zatiaľ len do ZP. Ako čítam, tak pozastaviť sa dá živnosť min. na 6 mesiacov, takže toto by som jej asi neodporučila. Čo má teda potom robiť ? Kde sa má "odhlásiť" ? Živnosť .... má pedikúru.
    Ak nechce živnosť pozastaviť, čo je možné ako správne píšeš len najmenej na 6 mesiacov, môže živnosť kedykoľvek zrušiť. Pri zrušení musí dodržať všetky oznamovacie povinnosti voči DU, zdravotnej poisťovni, ak bola povinným platitelom - aj sociálnej poisťovni.
    Živnosť si po návrate zo zahraničia môže kedykoľvek založiť znovu - neviem ako to bude s hygienou, či nebude potrebovať znovu potvrdenie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jess Pozri príspevok
    Tiež sa mi jedná o pozastavenie živnosti. Kamarátka odchádza na 4 mesiace do zahraničia a má živnosť. Odvody platí zatiaľ len do ZP. Ako čítam, tak pozastaviť sa dá živnosť min. na 6 mesiacov, takže toto by som jej asi neodporučila. Čo má teda potom robiť ? Kde sa má "odhlásiť" ? Živnosť .... má pedikúru.
    Ja by som živnosť osobne pozastavila .Určite by som ju nenechala živú .Nemôže vedieť čo bude o 4 mesiace , či náhodou si nepredĺži pobyt v zahraničí .

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak nechce živnosť pozastaviť, čo je možné ako správne píšeš len najmenej na 6 mesiacov, môže živnosť kedykoľvek zrušiť. Pri zrušení musí dodržať všetky oznamovacie povinnosti voči DU, zdravotnej poisťovni, ak bola povinným platitelom - aj sociálnej poisťovni.
    Živnosť si po návrate zo zahraničia môže kedykoľvek založiť znovu - neviem ako to bude s hygienou, či nebude potrebovať znovu potvrdenie.
    No, toto asi nie, pretože živnosť si zakladala len v lete. Mala veľké výdavky, takže momentálne si ide privyrobiť do zahraničia, aby mala z čoho žiť, kým sa jej pedikúra rozbehne. Bude to ozaj len na 4 mesiace, kým je zimná sezóna a dlhšie neplánuje pobudnúť, nakoľko už má dosť rokov . Zakladať živnosť nanovo, to tiež určite neurobí, lebo mala príšerné problémy s požiarnikmi ako aj s priestorom a hygienou a toto už určite absolvovať nechce. Zrušením živnosti by o priestor určite prišla a tým pádom aj o všetky povolenia s tým spojené.

    Čiže ja na jej mieste by som pozastavila.........zdá sa mi to ako najlepšie riešenie
    Naposledy upravil jess : 07.12.09 at 08:00

    pozastavenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.