Zavrieť

Porady

OKEČ klasifikácia + účtovanie potlače produktov

Zdravím,
vedeli by ste mi prosím poradiť s odvetvovou klasifikáciou ek.čin.? Kam by ste zaradili potlač produktov?
Ako by ste prosím účtovali potlač produktov v PÚ? Účtovali by ste o výrobkoch alebo len o službách? Nakupujú sa totiž produkty + materiál na potlač. U nás sa spraví potlač a produkty sa potom predávajú.
Neviete niekto o podmienkach BOZP pri výrobe a pri službách? V čom je to prísnejšie?
Vopred ďakujeeeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ste reklamná agentúra, alebo tlačiareň?

    lucilleLC je offline (nepripojený) lucilleLC

    lucilleLC
    Ani jedno ani druhé. Je to v podstane on-line predaj. Na našej stránke si zákazník vyberie produkt (tričko, bundu, pohár,...) a vyberie si motív a zaplatí objednávku. Objednávka príde potom k nám. My nakupujeme tieto produkty a materiál na podtlač (lisuje sa to - nažehľuje). Tento produkt potom pošleme zákazníkovi. Ide o to, ako by sa to malo účtovať. Nakúpiš v podstate tovar (hoci pre firmu to môže byť materiál) a predáš to s tým vybraným motívom. Sú na to rôzne názory, tak sa snažím zistiť, ako by to malo byť po správnosti
    Vopred ďakujeeeeem

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    lucilleLC Pozri príspevok
    Ani jedno ani druhé. Je to v podstane on-line predaj. Na našej stránke si zákazník vyberie produkt (tričko, bundu, pohár,...) a vyberie si motív a zaplatí objednávku. Objednávka príde potom k nám. My nakupujeme tieto produkty a materiál na podtlač (lisuje sa to - nažehľuje). Tento produkt potom pošleme zákazníkovi. Ide o to, ako by sa to malo účtovať. Nakúpiš v podstate tovar (hoci pre firmu to môže byť materiál) a predáš to s tým vybraným motívom. Sú na to rôzne názory, tak sa snažím zistiť, ako by to malo byť po správnosti
    Vopred ďakujeeeeem
    Všetko, čo predáte ďalej nezmenené, je tovar, zvyšok je materiál. Materiál (tričko)+ potlač+služby+mzdy....+....= výrobok.

    lucilleLC je offline (nepripojený) lucilleLC

    lucilleLC
    Ja si myslím to isté, ale už som sa stretla s rôznymi názormi. Ide skôr o to, kto sa na to ako pozerá. Že je to podobné ako faxcopy alebo xerox, že sa vlastne len "na papier vytlačí text" a to isté je v podstate u nás. Potom bol návrh rozdeliť to na 2 časti - tričko,hrnček,.. = tovar a potlač = služba. Potom, že by sa to dalo dať aj celkovo ako služba a kupované produkty boli ako materiál. Potrebujem nejaké také stanovisko, aby sa to dalo obhájiť. V OKEČ to nie je zaradené. Viem, že súčasná externá účtovná firma účtuje ako o tovare. Potrebujem vlastne do konca roka zistiť, ako by to bolo najsprávnejšie.

    Ďakujem za pomoc

    lucilleLC je offline (nepripojený) lucilleLC

    lucilleLC
    zabudla som podotknúť, že by sa tu výrobe radšej vyhli. sú tam vraj iné podmienky BOZPaPO

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    lucilleLC Pozri príspevok
    zabudla som podotknúť, že by sa tu výrobe radšej vyhli. sú tam vraj iné podmienky BOZPaPO
    Pozri http://www.porada.sk/t18282-postupy-...12-2008-a.html
    § 17 - Zásady pre členenie krátkodobého majetku.

    lucilleLC je offline (nepripojený) lucilleLC

    lucilleLC
    Ďakujem
    Postupy účtovania poznám. Mám aj tie nové z 2009. Snažím sa však zladiť to čo odo mňa chcú s tým ako by to po správnosti malo byť.
    Podľa Tvojich príspevkov usudzujem, že by si to účtoval ako výrobky - klasická výroba. Ide len o to, že my už sklad výrobkov nemáme, pretože hneď po natlačení sa to skontroluje, zabalí a odošle. Takže mi nemá kedy vzniknúť príjem na sklad výrobkov a jeho výdaj. Niektorí mi hovorili, že by to mala byť účtovaná ako služba - zo štatistického úradu mám vyjadrenie, že je to buď 18.12 - Iná tlač alebo 13.30 - Konečná úprava textilu. V podstate v živnostenskom registri je zapísaná úprava odevov a textilu tuším.
    Súčasná účtovná firma to účtuje ako tovar, pričom reálne to tovarom nie je - podľa postupov.
    Viem, že sa dookola pýtam to isté, ale sú aj iné možnosti ako výrobok?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lucilleLC Pozri príspevok
    Ďakujem
    Postupy účtovania poznám. Mám aj tie nové z 2009. Snažím sa však zladiť to čo odo mňa chcú s tým ako by to po správnosti malo byť.
    Podľa Tvojich príspevkov usudzujem, že by si to účtoval ako výrobky - klasická výroba. Ide len o to, že my už sklad výrobkov nemáme, pretože hneď po natlačení sa to skontroluje, zabalí a odošle. Takže mi nemá kedy vzniknúť príjem na sklad výrobkov a jeho výdaj. Niektorí mi hovorili, že by to mala byť účtovaná ako služba - zo štatistického úradu mám vyjadrenie, že je to buď 18.12 - Iná tlač alebo 13.30 - Konečná úprava textilu. V podstate v živnostenskom registri je zapísaná úprava odevov a textilu tuším.
    Súčasná účtovná firma to účtuje ako tovar, pričom reálne to tovarom nie je - podľa postupov.
    Viem, že sa dookola pýtam to isté, ale sú aj iné možnosti ako výrobok?
    Ak by si ku Vám zákazník poslal materiál na základe objednávky /tričko,pero...atď / na potlač , tak je to služba .

    Ak zakúpite tento materiál Vy a potlačíte , tak je to výrobok .

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    lucilleLC Pozri príspevok
    Ďakujem
    Postupy účtovania poznám. Mám aj tie nové z 2009. Snažím sa však zladiť to čo odo mňa chcú s tým ako by to po správnosti malo byť.
    Podľa Tvojich príspevkov usudzujem, že by si to účtoval ako výrobky - klasická výroba. Ide len o to, že my už sklad výrobkov nemáme, pretože hneď po natlačení sa to skontroluje, zabalí a odošle. Takže mi nemá kedy vzniknúť príjem na sklad výrobkov a jeho výdaj. Niektorí mi hovorili, že by to mala byť účtovaná ako služba - zo štatistického úradu mám vyjadrenie, že je to buď 18.12 - Iná tlač alebo 13.30 - Konečná úprava textilu. V podstate v živnostenskom registri je zapísaná úprava odevov a textilu tuším.
    Súčasná účtovná firma to účtuje ako tovar, pričom reálne to tovarom nie je - podľa postupov.
    Viem, že sa dookola pýtam to isté, ale sú aj iné možnosti ako výrobok?

    Po kliknutí na mnou priložený link sa ukáže toto :
    Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 27. novembra 2008 č. MF/23535/2008-74, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky zo 16. decembra 2002 č. 23054/2002-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov.
    Účinnosť opatrenia: 01.12.2008

    Všetky zmeny nadobúdajú účinnosť od 1. januára 2009.

    To znamená, že som dala link na aktuálne platné postupy účtovania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.