Zavrieť

Porady

Antikoncepcia

ahojte,antikoncepciu som brala asi od 16.r,teraz mam 24r.,neustale mi sposobovala problemy ako bolesti hlavy,brucha,nevolnost,nespavost a hlavne neustale slabe krvacanie,vyskusala som vela tabletiek ako Diane 35,mercilon,cilest,femoden,triregol,jeanine a....kazde mi nerobili dobre,dokonca som bola na kyretazi s podozrenim na cystu na krcku maternice,nastastie som zdrava,casto som mala aj infekcie a zapaly vytoky,doktor mi povedal ze bude lepsie ak tabletky prestanem brat uplne ked mi skodia.kedze dieta este neplanujem a mam priatela nevieme co robit.mate niekto podobne problemy?ak ano poradte prosim
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ewka12 Pozri príspevok
ahojte,antikoncepciu som brala asi od 16.r,teraz mam 24r.,neustale mi sposobovala problemy ako bolesti hlavy,brucha,nevolnost,nespavost a hlavne neustale slabe krvacanie,vyskusala som vela tabletiek ako Diane 35,mercilon,cilest,femoden,triregol,jeanine a....kazde mi nerobili dobre,dokonca som bola na kyretazi s podozrenim na cystu na krcku maternice,nastastie som zdrava,casto som mala aj infekcie a zapaly vytoky,doktor mi povedal ze bude lepsie ak tabletky prestanem brat uplne ked mi skodia.kedze dieta este neplanujem a mam priatela nevieme co robit.mate niekto podobne problemy?ak ano poradte prosim
Ak lekár neodporúča HAK,tak asi bude lepšie ho poslúchnúť,najma keď máš z toho problémy a zamerať sa na iný typ antikoncepcie,napr.kondom, i keď uznávam-je to lepšie bez kondomu,ale keď sa inak nedá...,hmhm
Alebo DANU?-neviem,či to ešte existuje,asi áno...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

DANA určite existuje, ale už v modernejšej podobe. Ale aj tá môže spôsobovať problémy. Existujú však aj rôzne náplasti, podkožné implantáty. Tvoj lekár by mal poznať, čo by ti malo najlepšie vyhovovať, no niekedy sa ani on netrafí na prvý raz.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ja mám už 2 a pol roka MIRENU. Je to hormonálne teliesko. Môžeš ho mať 5 rokov. Ako antikoncepcia je vraj najúčinnejšia i keď ja som si ju dala zaviesť kvôli tomu, že ako vedľajší účinok je potlačenie až strata menštruácie. Pozor poisťovňa to neprepláca a nie je to lacné. Poraď sa pred tým s gynekológom. Ja som spokojná. Ak chceš vedieť niečo viac tak poprosím poštou lebo o ženských veciach sa mi tu rozpisovať veľmi nechce. Evika
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Mirénu /časť/ prepláca poisťovňa v prípadoch, ak je robená po zákroku, napr. kyretáž pre cysty, myómy, silné krvácanie ap. Prepláca zhruba 90% a 10% pacient. Ak si ale prepočítaš výšku úhrady za tabletky každé 3 mesiace za 5 rokov, tak mirena neni až tak drahá, myslím stojí okolo 150€, aj keď si ju zaplatí pacient úplne sám. Presne neviem v tomto období, to bola cena zhruba pred rokom. No tiež to neni záruka, že ju budeš znášať. Teda najlepšie je poradiť sa so svojim gynekológom
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Ewka12 Pozri príspevok
ahojte,antikoncepciu som brala asi od 16.r,teraz mam 24r.,neustale mi sposobovala problemy ako bolesti hlavy,brucha,nevolnost,nespavost a hlavne neustale slabe krvacanie,vyskusala som vela tabletiek ako Diane 35,mercilon,cilest,femoden,triregol,jeanine a....kazde mi nerobili dobre,dokonca som bola na kyretazi s podozrenim na cystu na krcku maternice,nastastie som zdrava,casto som mala aj infekcie a zapaly vytoky,doktor mi povedal ze bude lepsie ak tabletky prestanem brat uplne ked mi skodia.kedze dieta este neplanujem a mam priatela nevieme co robit.mate niekto podobne problemy?ak ano poradte prosim
Ahoj ewka, ak Ti lekár radí už neužívať hormonálnu antikoncepciu, tak ho určite poslúchni. Zdravie je predsa prvoradé, a pokaziť si ho v tak mladom veku .... Inak, Mirena je tiez hormonálna antikoncepcia a tie všelijaké možné náplaste tiež.
Nezamýšľala si sa tiež nad možnosťou používať niektorú z prirodzených metód plánovania rodičovstva? Sú aj také, čo majú porovnateľnú spoľahlivosť ako HAK (teda 99%) ale na rozdiel od HAK nemajú žiadne vedľajšie účinky. Možno práve toto by bolo vhodné riešenie pre Teba!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zltalienka Pozri príspevok
Ahoj ewka, ak Ti lekár radí už neužívať hormonálnu antikoncepciu, tak ho určite poslúchni. Zdravie je predsa prvoradé, a pokaziť si ho v tak mladom veku .... Inak, Mirena je tiez hormonálna antikoncepcia a tie všelijaké možné náplaste tiež.
Nezamýšľala si sa tiež nad možnosťou používať niektorú z prirodzených metód plánovania rodičovstva? Sú aj také, čo majú porovnateľnú spoľahlivosť ako HAK (teda 99%) ale na rozdiel od HAK nemajú žiadne vedľajšie účinky. Možno práve toto by bolo vhodné riešenie pre Teba!
Nesúhlasím, 99%-nú spoľahlivosť nemá žiadna z prirodzených sposobov antikoncepcie...

Výpočet a použitie spolahlivosti antikoncepcie...

Sú potrebné tri druhy informácií pre výpočet indexu v klinickej štúdii:
celkový počet mesiacov alebo menštruačných cyklov
počet tehotenstiev
príčiny ukončenia účasti na štúdii (tehotenstvo alebo iné dôvody)
Sú dva spôsoby výpočtu PI:
V prvom spôsobe je počet tehotenstiev v štúdii delený celkovým počtom mesiacov a násobený číslom 1200.
V druhom spôsobe je počet tehotenstiev delený počtom menštruačných cyklov a násobený číslom 1300 (1300 vyplýva z priemernej dĺžky menštruačného cyklu 28 dní, čiže z 13 cyklov ročne).
PI možno interpretovať ako percentuálnu pravdepodobosť, že žena používajúca daný druh antikoncepcie počas jedného roka otehotnie.
História [upraviť]

Index zaviedol Raymond Pearl v roku 1933.
Hodnoty Pearlovho indexu pre jednotlivé druhy antikoncepcie [upraviť]

Metóda Popis PI
Meranie teploty Meranie bazálnej teploty a jej grafické zaznamenávanie 0,8 - 3 [1]
Billingova metóda 5 [1]
Symptomatická metóda Spojenie Bilingovej metódy a merania teploty 0,3 [1]
Kalendárna metóda 9 [1]
Meranie úrovne hormónov pomocou špeciálneho testu Meranie koncentrácie pohlavných hormónov v rannom moči 5 - 6
Prerušovaná súlož 4 - 18 [1]
Metodóda laktačnej аменореи Antikoncepčný efekt počas 6 mesiacov po narodení dieťaťa 2 - 3 [2]
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 24.11.09 at 11:03
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
na tvojom mieste by som skôr uvažovala o mechanickej antikoncepcii.počula som zo stretnutia lekárov - gynekológov o vzrastajúcich problémoch tehotnosti zvlášť u žien, ktoré od skorého veku používali hormonálnu antikoncepciu. viem, že i v dnešnej dobe sa zavádza vnútromaternicové teliesko Dana, cenové dostupné a lekári ho uprednostňujú pred hormonálnymi liekmi.
doporučujem počúvať radu lekára.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Nesúhlasím, 99%-nú spoľahlivosť nemá žiadna z prirodzených sposobov antikoncepcie...

Výpočet a použitie spolahlivosti antikoncepcie...

Sú potrebné tri druhy informácií pre výpočet indexu v klinickej štúdii:
celkový počet mesiacov alebo menštruačných cyklov
počet tehotenstiev
príčiny ukončenia účasti na štúdii (tehotenstvo alebo iné dôvody)
Sú dva spôsoby výpočtu PI:
V prvom spôsobe je počet tehotenstiev v štúdii delený celkovým počtom mesiacov a násobený číslom 1200.
V druhom spôsobe je počet tehotenstiev delený počtom menštruačných cyklov a násobený číslom 1300 (1300 vyplýva z priemernej dĺžky menštruačného cyklu 28 dní, čiže z 13 cyklov ročne).
PI možno interpretovať ako percentuálnu pravdepodobosť, že žena používajúca daný druh antikoncepcie počas jedného roka otehotnie.
História [upraviť]

Index zaviedol Raymond Pearl v roku 1933.
Hodnoty Pearlovho indexu pre jednotlivé druhy antikoncepcie [upraviť]

Metóda Popis PI
Meranie teploty Meranie bazálnej teploty a jej grafické zaznamenávanie 0,8 - 3 [1]
Billingova metóda 5 [1]
Symptomatická metóda Spojenie Bilingovej metódy a merania teploty 0,3 [1]
Kalendárna metóda 9 [1]
Meranie úrovne hormónov pomocou špeciálneho testu Meranie koncentrácie pohlavných hormónov v rannom moči 5 - 6
Prerušovaná súlož 4 - 18 [1]
Metodóda laktačnej аменореи Antikoncepčný efekt počas 6 mesiacov po narodení dieťaťa 2 - 3 [2]
Stanislav1975 a s čím nesúhlasiš? Veď ten článok, čo si skopíroval, tiež dokazuje, že spoľahlivosť Symptotermánej metódy je 0,3. (teda zo 100 žien, ktoré počas 1 roka používalo túto metódu otehotnelo len 0,3 žien teda 99,70 neotehotnelo, čo znamená, že daná metóda je spoľahlivá na 99,7%.)
Prikladám tiež článok, kde je to lepšie vysvetlené.
http://jedlicka.blog.sme.sk/c/93272/...koncepcia.html
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zltalienka Pozri príspevok
Stanislav1975 a s čím nesúhlasiš? Veď ten článok, čo si skopíroval, tiež dokazuje, že spoľahlivosť Symptotermánej metódy je 0,3. (teda zo 100 žien, ktoré počas 1 roka používalo túto metódu otehotnelo len 0,3 žien teda 99,70 neotehotnelo, čo znamená, že daná metóda je spoľahlivá na 99,7%.)
Prikladám tiež článok, kde je to lepšie vysvetlené.
http://jedlicka.blog.sme.sk/c/93272/...koncepcia.html
zltalienka, OK-berme že máš pravdu-ale aj tak je to pre 99%párov nevyhovujúce- totižto,kto si už len dnes plánuje sex?Skoro nikto, však keď je chuť,nálada a čas ,tak sa ide na vec a nie že teraz je chuť aj čas,ale ide sa pozerať televízor,lebo teraz 3 dni teplota a hlien a pod. je v takom a takom stave,že to nieje spoľahlivé...Teraz sa povie, no tento týždeň nič lebo je to nevyhovujúce- nič moc ,dík teda za takú antikoncepciu ...
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
zltalienka, OK-berme že máš pravdu-ale aj tak je to pre 99%párov nevyhovujúce- totižto,kto si už len dnes plánuje sex?Skoro nikto, však keď je chuť,nálada a čas ,tak sa ide na vec a nie že teraz je chuť aj čas,ale ide sa pozerať televízor,lebo teraz 3 dni teplota a hlien a pod. je v takom a takom stave,že to nieje spoľahlivé...Teraz sa povie, no tento týždeň nič lebo je to nevyhovujúce- nič moc ,dík teda za takú antikoncepciu ...
toto čo píšeš je už trochu iná téma .... ale predsa v prípade Ewky, keď jej HAK robí nemalé zdravotné problémy, sa mi vidí oveľa rozumnejšie radšej trochu poplánovať ako si zničiť zdravie.
Ešte ma napadlo, keď má žena menštruáciu, tiež sa "ide pozerať televízor" a dá sa to prežiť, či nie?
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
zltalienka, OK-berme že máš pravdu-ale aj tak je to pre 99%párov nevyhovujúce- totižto,kto si už len dnes plánuje sex?Skoro nikto, však keď je chuť,nálada a čas ,tak sa ide na vec a nie že teraz je chuť aj čas,ale ide sa pozerať televízor,lebo teraz 3 dni teplota a hlien a pod. je v takom a takom stave,že to nieje spoľahlivé...Teraz sa povie, no tento týždeň nič lebo je to nevyhovujúce- nič moc ,dík teda za takú antikoncepciu ...
Si robil prieskum, že tvrdíš také %? Prosím podlož svoje tvrdenie nejakými dôkazmi. Neznamená to, že keď takto funguješ Ty, že rovnako fungujú všetky páry na svete. Minimálne je isté, že v Nemecku, kde robili prieskum sa našlo dostatok párov, ktoré dokázali aj plánovať.
A ešte: Nemyslím si, že správne odpovedáš za 99% párov! Keďže aj na porade sa množia témy ako táto, že žena nemôže z rôznych príčin užívať HAK a nevie čo má robiť. Možno tieto páry nebudú mať najmenší problém s "plánovaním", keď práve vďaka tomu môžu naďalej spokojne pohlavne žiť, bez strachu z nechceného dieťaťa.
Nie sme tu na to, aby sme poradili? Tak prečo automaticky zamietaš túto možnosť za skoro všetkých (99%)?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zltalienka Pozri príspevok
Si robil prieskum, že tvrdíš také %? Prosím podlož svoje tvrdenie nejakými dôkazmi. Neznamená to, že keď takto funguješ Ty, že rovnako fungujú všetky páry na svete. Minimálne je isté, že v Nemecku, kde robili prieskum sa našlo dostatok párov, ktoré dokázali aj plánovať.
A ešte: Nemyslím si, že správne odpovedáš za 99% párov! Keďže aj na porade sa množia témy ako táto, že žena nemôže z rôznych príčin užívať HAK a nevie čo má robiť. Možno tieto páry nebudú mať najmenší problém s "plánovaním", keď práve vďaka tomu môžu naďalej spokojne pohlavne žiť, bez strachu z nechceného dieťaťa.
Nie sme tu na to, aby sme poradili? Tak prečo automaticky zamietaš túto možnosť za skoro všetkých (99%)?
Tak ja neviem,ja nepoznám nikoho ,kto by sex plánoval-však to sa hádam ani naplánovať nedá...-však, to je podľa nálady a chuti a nie plánu, že zajtra o 21 hod. to bude...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Stano, kedysi za našej mladosti sa hovorilo:" kec už je s kým aj s čím, no ta stranícka schúdza.... "
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Jara Pozri príspevok
Stano, kedysi za našej mladosti sa hovorilo:" kec už je s kým aj s čím, no ta stranícka schúdza.... "
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

myslím, že Mirena a aj Dana sú vhodné pre ženy, čo už rodili, čo nie je jej prípad.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
zltalienka, OK..máš pravdu...
...dnes sex?...
Skoro nikto, však keď je chuť,nálada a čas ,tak sa ide na vec a ide sa pozerať televízor.... je v takom a takom stave,že nie je spoľahlivý...
Teraz sa povie, no tento týždeň nič lebo je nevyhovujúci....
....teda dík za takú antikoncepciu ...

Dobrý televízor , najlepšia antikoncepcia .......

P.S.:
Pôvodný príspevok upravený pre môj účel ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok

Dobrý televízor , najlepšia antikoncepcia .......

P.S.:
Pôvodný príspevok upravený pre môj účel ...
ja to len upresním- že by dobrý futbal???
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Tak ja neviem,ja nepoznám nikoho ,kto by sex plánoval-však to sa hádam ani naplánovať nedá...-však, to je podľa nálady a chuti a nie plánu, že zajtra o 21 hod. to bude...
Som rada, ze si veci uviedol na pravu mieru, cize tych 99% nemas nijako potvrdenych.
Myslim, ze tu ide dost o nepochopenie - nepoznanie prirodzenych metod. Par si neplanuje presny den a hodinu, kedy moze! Je to prave naopak, par moze pohlavne spolu zit bez rizika nechceneho tehotenstva kedykolvek mimo plodnych dni zeny. Uplne staci vediet, kedy to nie je z daneho dovodu vhodne a par dni pockat. ..... co si myslim, ze je v pohode mozne pre akykolvek par ... ved ked muz miluje zenu a vie, ze nemoze ona uzivat HAK, lebo jej to skodi na zdravi, tak sa predsa dokaze trocha obetovat pre spolocne dobro!!!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zltalienka Pozri príspevok
Som rada, ze si veci uviedol na pravu mieru, cize tych 99% nemas nijako potvrdenych.
Myslim, ze tu ide dost o nepochopenie - nepoznanie prirodzenych metod. Par si neplanuje presny den a hodinu, kedy moze! Je to prave naopak, par moze pohlavne spolu zit bez rizika nechceneho tehotenstva kedykolvek mimo plodnych dni zeny. Uplne staci vediet, kedy to nie je z daneho dovodu vhodne a par dni pockat. ..... co si myslim, ze je v pohode mozne pre akykolvek par ... ved ked muz miluje zenu a vie, ze nemoze ona uzivat HAK, lebo jej to skodi na zdravi, tak sa predsa dokaze trocha obetovat pre spolocne dobro!!!
OK, dobre- aj keď stále ticho nesúhlasím,ale dobre aj to tvoje riešenie je možné-dobre, ak to niekomu vyhovuje tak prosím-presvedčila si ma...
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
OK, dobre- aj keď stále ticho nesúhlasím,ale dobre aj to tvoje riešenie je možné-dobre, ak to niekomu vyhovuje tak prosím-presvedčila si ma...
Dakujem, uplne mi staci, ked sa ludia dozvedia, ze je aj ina moznost ako spolahlivo neprist k nechcenemu dietatu, ako je HAK. To, ako sa ludia rozhodnu a preco, je ich vec. Velka skoda je, ze mnoho ludi o tejto moznosti nevie a preto skoro ani nema na vyber .... ved viem ako su cele gynekologicke ordinacie a cakarne oblepene reklamou na HAK ale nikde ziadna zmienka o inej moznosti. Kto vie preco?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať