Zavrieť

Porady

listiny do zbierky listin

Dobrý deň,
kto mi poradí, alebo pošle vzor, ako ma vyzerať list, alebo podanie ktoré sa dava na konci roka po podaní DP do obchodného registra do zbierky listín a čo všetko mám k tomu priložiť??
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ja píšem niečo takéto, máme povinnosť auditu:

    Vec: Zaslanie dokumentov do zbierky listín



    Zasielame Vám na založenie do zbierky listín nasledovné dokumenty:
    Správu nezávislého audítora pre spoločníkov spoločnosti XXXXXXYYYY. s r.o.
    Uvedená správa obsahuje audit Výročnej správy. Súčasťou Výročnej správy za rok 2008 je Súvaha, VZaS, Poznámky k účtovnej závierke a prehľad peňažných tokov a tiež Názor nezávislého audítora na zostavenú účtovnú závierku.
    Valné zhromaždenie schválilo Účtovnú závierku za rok 2008 dňa 16.7.2009 a rozhodlo o rozdelení zisku za rok 2008.

    S pozdravom ............

    agica2 je offline (nepripojený) agica2

    agica2
    dobrý večer,
    chcela by som sa ešte opýtať, či na tých poznámkach, ktoré predkladám do obchodného registra musí byť pečiatka DU, pretože tam je kolonka na to a teraz neviem.My nemusíme mať audit. Ďakujem

    Ornela je offline (nepripojený) Ornela

    Ornela
    Moj vzor je takyto:
    hlavicka firmy.....

    Okresny súd....
    adresa

    VEC
    Zalozenie do zbierky listin
    Obchodna spolocnost....so sidlom...zapisana v Obchodnom registri tunajsieho sudu oddiel: Sro, vo vlozke..,zaklada do zbierky listin uctovnu zavierku za rok 2008.

    V Bratislave, dna...

    konatel- podpis

    Prilohy: 1x zapisnica VZ, 1x výkaz ziskov a strat, 1x súvaha, ( poznamky-niekedy nedavame)

    ak chces aj vzor zapisnice, ozvy sa

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=721

    tu nájdeš aké dokumenty treba posielať do zbierky listín a kedy

    a v tejto časti sa píše, čo z účtovnej závierky :
    riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov. Účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

    Zákon o účtovníctve ustanovuje v § 17 čo je účtovná závierka a čo je jej súčasťou.

    Zápisnica z VZ nie je súčasťou účtovnej závierky. Preto je v účtovnej závierke dátum zostavená a schválená. Po konaní VZ dopíšem dátum schválená-zhodný s dňom konania VZ. Iba jednou vetou oznámim, že spoločníci rozhodli, alebo nerozhodli o rozdelení zisku za predmetný rok. Zápisnica z VZ je interný dokument, často sa v ňom pojednáva napríklad o investičných zámeroch do budúcnosti a iných interných záležitostiach. V žiadnom prípade by som ju neposlala na registrový súd. Ale možno v malých spoločnostiach to niekomu nevadí. V šetko potrebné obsahuje Súvaha ,VZas a poznámky. (U niektorých výročná správa). Ja osobne využívam možnosť zaslať výročnú správu súčasťou ktorej je účtovná závierka.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ornela Pozri príspevok

    Prilohy: 1x zapisnica VZ, 1x výkaz ziskov a strat, 1x súvaha, ( poznamky-niekedy nedavame)

    ak chces aj vzor zapisnice, ozvy sa
    Poznámky sú súčasťou UZ a musia sa zasielať do zbierky listín. Stále sa traduje, že poznámky netreba a podobne. Ešte aj na DU nevedia z poznámok čítať a dlho nebudú vedieť. Ale kto im rozumie, veľa sa dozvie

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    účtovník 007 Pozri príspevok
    Poznámky sú súčasťou UZ a musia sa zasielať do zbierky listín. Stále sa traduje, že poznámky netreba a podobne. Ešte aj na DU nevedia z poznámok čítať a dlho nebudú vedieť. Ale kto im rozumie, veľa sa dozvie

    S označeným súhlasím. Len dodám, že poznámky práve preto, že úradníci nevedia ich čítať aj sa tak vyplňujú. Väčšina z ních nemá veľkú vypovedaciu hodnotu.

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadne zápisu do zbierky listín.

    V obchodnom registri máme zmenu vo výpise od 15.09.2009, ale v listinách uložených v Zbierke listín Okres.súdu BA 1 nemáme ešte uložené listiny - účtovnú závierku za rok 2008, napriek tomu, že som to posielala doporučene naraz v jeden deň - 14.5.2009.
    Myslíte, že to mám poslať ešte raz, alebo ísť sa informovať osobne na súd?
    Ďakujem za rady.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Z tých mojich majú na DU veľkú radosť. Obvykle majú do štyridsať strán i viac, no uznaj, kto by to čítal

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    mikumi Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadne zápisu do zbierky listín.

    V obchodnom registri máme zmenu vo výpise od 15.09.2009, ale v listinách uložených v Zbierke listín Okres.súdu BA 1 nemáme ešte uložené listiny - účtovnú závierku za rok 2008, napriek tomu, že som to posielala doporučene naraz v jeden deň - 14.5.2009.
    Myslíte, že to mám poslať ešte raz, alebo ísť sa informovať osobne na súd?
    Ďakujem za rady.
    Ak máš doklad o odoslaní dokumentov na registrový súd, tak ešte počkaj. Niekedy im chvíľu trvá zapísanie. Ale po 31.12. by som sa informovala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.