Zavrieť

Porady

účtovani

Niekedy nakupujem v Českej republike a platím kartou. Na bankovom výpise je kolónka valut. odpis napr. 07. 02. 2009 - v ten deň som platila kartou. Dátum účtovania na výpise je 09. 02. 2009 na bankovom výpise.

Pod ktorým dátumom to mám zaúčtovať do peňažného denníka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    vecierka Pozri príspevok
    Niekedy nakupujem v Českej republike a platím kartou. Na bankovom výpise je kolónka valut. odpis napr. 07. 02. 2009 - v ten deň som platila kartou. Dátum účtovania na výpise je 09. 02. 2009 na bankovom výpise.

    Pod ktorým dátumom to mám zaúčtovať do peňažného denníka?
    záväzok s dátumom 7.2., úhrada 9.2.

    vecierka je offline (nepripojený) vecierka

    vecierka
    Nakupovala som v obchode, kde mi ako blok dávajú faktúru. Keďže ju hneď platím pri pokladni ( buď v hotovosti, alebo kartou ), túto faktúru nedávam do záväzkov. Mala by som?
    ucetni_fantozzi
    platby kartou sa neuctuju ako zavazky, ale pomocou uctu 261 - peniaze na ceste, predpis v den platby, uhrada v den odpisania z uctu...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ucetni_fantozzi Pozri príspevok
    platby kartou sa neuctuju ako zavazky, ale pomocou uctu 261 - peniaze na ceste, predpis v den platby, uhrada v den odpisania z uctu...
    Fantozzi sme v JÚ.......

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ucetni_fantozzi Pozri príspevok
    platby kartou sa neuctuju ako zavazky, ale pomocou uctu 261 - peniaze na ceste, predpis v den platby, uhrada v den odpisania z uctu...
    Ja aj platby kartou, pokiaľ mám k nim faktúru účtujem ako došlú faktúru, nemám doklad z ERP, preto to nepovažujem za zjednodušený daňový doklad. Na výpise zaúčtujem ako 321/A - úhrada faktúry.
    ucetni_fantozzi
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Fantozzi sme v JÚ.......

    jeeej, sorry to som si nevsimol...

    nuz v takom pripade ja osobne postupujem tak, ze do penazneho dennika uctujem iba tranzakciu a to v den stiahnutia z uctu a doklad si vediem v osobitnej evidencii (mam osobitnu zlozku dokladov platenych kartou).

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    O platbe kartou a uctovani je tu niekolko tem, treba hladat.

    vecierka je offline (nepripojený) vecierka

    vecierka
    čo znamená v deň stiahnutia z účtu? - to je na výpise z banky dátum zaúčtovania.

    proste dám do peňažného denníka výdaj za tovar - dám tam dátum nie kedy sa to platilo v obchode, ale dátum ked sa to odpísalo z účtu

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    vecierka Pozri príspevok
    čo znamená v deň stiahnutia z účtu? - to je na výpise z banky dátum zaúčtovania.

    proste dám do peňažného denníka výdaj za tovar - dám tam dátum nie kedy sa to platilo v obchode, ale dátum ked sa to odpísalo z účtu
    Na výpise by som nedávala výdaj za tovar, ale úhradu faktúry za tovar v deň, kedy bola platba uskutočnená, teda, kedy sa platilo v obchode.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Keďže sa platilo kartou, treba to robiť cez priebežné položky.
    A potom použijete obidva dátumy.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Priebežné položky účtujeme pri prevodoch medzi bankou a pokladňou a účtami v banke, pri operáciách medzi pokladňami a pri operáciách medzi účtami v banke. Členíme ich na príjem a výdaj.
    Napr. peniaze sa vyberú z pokladne a vložíme ich na BÚ :

    pokladňa výdaj - priebežné položky príjem
    banka príjem - priebežné položky výdaj ( pri obdržaní a účtovaní BV)
    Naposledy upravil Andyke : 27.11.09 at 08:30

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.