Zavrieť

Porady

Zaučanie do podvojného účtovnictva.

Ahojte.
Potrebovala by som pomôcť s podvojným účtovníctvom a neviem kde sa mam obrátiť, lebo nepoznám nikoho v mojom okolí. Okr.KE. Od nového roku mam začať robiť podvojne účtovníctvo pre firmu kde pracujem – stavebná činnosť. Bola som aj na 4-mesačnom kurze podvoj.učtov. + mzdy a personalistika, kde som ukončila úspešne, ale neviem teraz sama začať. Potrebovala by som sa pri niekom zaučiť, kto v tom beží aby mi pomohol, poradil. Ak by niekto mál záujem mi pomôcť tak sa mi môže ozvať na mojom e-maili viktorian@centrum.sk a ja by som Vás hneď kontaktovala ak mi tam nechate Váš mobil. Telefonicky by sme sa dohodli na ďalších podmienkach s Vašej a mojej strany.... Ďakujem.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Skús si prečítať toto: http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...nikurz-pu.html
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Skús si prečítať aj túto tému: http://www.porada.sk/t120331-p11-uct...-po-kurze.html
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

mysimis Pozri príspevok
Skús si prečítať aj túto tému: http://www.porada.sk/t120331-p11-uct...-po-kurze.html

to si jej tam nemala davat, lebo ked si to precita, bude nestastna
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som jej to tam pricapila len preto, aby vedela prečo ju nikto nebude chcieť zaúčať do účtovníctva. Nemyslela som to vôbec v zlom, ale nech aj to si prečíta.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

mysimis Pozri príspevok
Ja som jej to tam pricapila len preto, aby vedela prečo ju nikto nebude chcieť zaúčať do účtovníctva. Nemyslela som to vôbec v zlom, ale nech aj to si prečíta.
proste si jej dala link na " tvrdu realitu"
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A Ty si myslíš, že s tou "tvrdou realitou" sa v živote nestretne?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Mám pre zadávateľku ďalšiu tému http://www.porada.sk/t123605-kosice.html.
( Aj keď súhlasím, že si môže prečítať obe odporúčané témy)

Záleží aj od toho, čo už vie samostatne urobiť, či je v začínajúcej firme, alebo pokračuje po niekom , alebo či potrebuje poradiť s koncom roka a účtovnou závierkou.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Oli, ako ja by som nemala problém, ale iba v rámci voľného času (čo Aďko dovolí)
0 0
viktorianovakova viktorianovakova

viktorianovakova je offline (nepripojený) viktorianovakova

Pozriem si to určite. Ďakujem
0 0
viktorianovakova viktorianovakova

viktorianovakova je offline (nepripojený) viktorianovakova

tekže sa mam pripraviť na tvrdu realitu :,-(( ? ja viem že je to náročne.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
viktorianovakova Pozri príspevok
tekže sa mam pripraviť na tvrdu realitu :,-(( ? ja viem že je to náročne.
Neboj... Je to síce náročné, ale dá sa to zvládnuť. Po ruke máš poradu s kopou vyriešených prípadov, a s ochotnými členmi.

Moje zaúčanie bolo asi také, že po skončení OA nadstavba som sa zamestnal v účt. agentúre, kde po nástupe (cez leto) majiteľ odišiel na 2 týždňovú dovolenku, a nechal ma samého vo firme, či si poradím so vzniknutou situáciou alebo nie. A to bolo ešte pred tým ako začala fungovať porada.sk
0 0
viktorianovakova viktorianovakova

viktorianovakova je offline (nepripojený) viktorianovakova

Tak ja som taktieš sama ako teba tam nechal šef s tym rozdielom že môj je stále preč a do učtovnictva sa malo vyzna v podstate vobec a mal len nato učtovničky ktore s ním neraz zakývali. Tak hoc tu je on mi s tym určite nepomôže. Nevieš mi poradiť ktory je dobrý program na podvojne.+mzdy..a ako mam začať. Ďakujem...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

viktorianovakova Pozri príspevok
Tak ja som taktieš sama ako teba tam nechal šef s tym rozdielom že môj je stále preč a do učtovnictva sa malo vyzna v podstate vobec a mal len nato učtovničky ktore s ním neraz zakývali. Tak hoc tu je on mi s tym určite nepomôže. Nevieš mi poradiť ktory je dobrý program na podvojne.+mzdy..a ako mam začať. Ďakujem...
Mám skúsenosti s viacerými programami, ale používam MRP a odporúčam ho preto, lebo sa dá rýchlo naučiť s ním pracovať, je jednoduchý na obsluhu a má všetky potrebné výstupy.
Ako začať : Podľa toho, kedy a s čím začínaš. Rok 2009 , alebo už rok 2010?
Pozri si inventúry, počiatočné stavy, roztrieď doklady ... a vitaj medzi účtovníkmi
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
V prvom rade ak chceš,aby sme Ti tu pomohli, upresni, či začínaš účtovať ešte rok 2009 a tým pádom budeš potrebovať pomôcť s inventúrami a účtovnou závierkou alebo budeš začínať účtovať až rok 2010.... lebo ani prechod roka nie je myslím si,v žiadnom účtovnom programe pre začínajúcu účtovníčku jednoduchý... i keď program sám o sebe jednoduchý môže byť...
Možno si sa už pre niektorý soft rozhodla, uveď čo najviac informácií, ozaj porada je tá najlepšia stránka kde si mohla začať. Držím palčeky... a veľa šťastia... nehádzaj to za hlavu, skús to a uvidíš,že sa to oplatí.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

viktorianovakova Pozri príspevok
Tak ja som taktieš sama ako teba tam nechal šef s tym rozdielom že môj je stále preč a do učtovnictva sa malo vyzna v podstate vobec a mal len nato učtovničky ktore s ním neraz zakývali. Tak hoc tu je on mi s tym určite nepomôže. Nevieš mi poradiť ktory je dobrý program na podvojne.+mzdy..a ako mam začať. Ďakujem...
na mzdy pouzivam MRP - jednoduche, prehladne, pravidelne aktualizacie, dobre vystupy
na PU mam FIBU som s tym spokojna, lahko sa v tom orientuje, dobre vystupy, praidelne aktualizacie, tvorca programu je ochotny konzultovat
a po byvalej uctovnicke mas doklady, vsak? urcite tam budu vystupy, na dokladoch su predkontacie, vytlacena hlavna kniha, vypisane pokladnicne doklady, inventura
treba tieto vystupy popozerat a prvy mesiac " uctovat jak opakovaci papagaj" - kuknes na doklad, a podla toho zauctujes aj ty,lebo sa vacsinou opakuju, mas telefon, elektrinu, mobil, internet, pripadne najomne, postovne, nejake kancelarske potreby, nakup tovaru, na vystupe vase faktury su tiez predkontovane
zakladanie dokladov tiez najprv odkukaj jak to bolo doteraz , ked sa zabehas a zistis , ze by si na tom mohla nieco zlepsit a vyhovuje ti to inak, tak to potom zmenis
pozries si ako boli oznacovane doklady a tak ich aj ty oznacis, napr. FD, FO, B1, B2, PP, PV, ID, M a sledujes co bolo cez co uctovane
napr. urobis mzdy , vytlacis sumarizaciu z programu a odkukas uctovanie od byvalej uctovnicky
a takto urobis vsetko, veci, ktore nebudes vediet sa tu na porade opytas, nastavenia programu mozes tiez tu ale aj skusit hotline priamo u tvorcu, naviguju ta po telefone presne podla toho co potrebujes
dph podklady si vytlacis a fyzicky odciarknes ti tam mas vsetko, normalne skontrolujes doklad po doklade ci si na nieco nezabudla
nezabudnut na skolenia DPH, dan z prijmu,
na skolenie o mzdach a RZZP chodim iba na jedno, vravim tomu, ze " idem na mihala"
uz ma nic nenapada, ved sa opytas ked bude treba
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

viktorianovakova Pozri príspevok
tekže sa mam pripraviť na tvrdu realitu :,-(( ? ja viem že je to náročne.
este ma napadlo a doteraz si pracovala ako co? vobec si neuctovala alebo si pomahala uctovnicke? mas len ten kurz ci aj ine skusenosti?
predpokladam, ze zavierku bude robit stara uctovnicka, takze o starost menej
0 0
viktorianovakova viktorianovakova

viktorianovakova je offline (nepripojený) viktorianovakova

Začinam rok 2010. a je kvartalný platca.
0 0
viktorianovakova viktorianovakova

viktorianovakova je offline (nepripojený) viktorianovakova

Doklady ešte od učtovničky nemam lebo musi ukončiť rok a neviem kedy mi ich da niekedy v januari koncom. Ake školenia DPH a mzdy mysliš??
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
viktorianovakova Pozri príspevok
Začinam rok 2010. a je kvartalný platca.
Tak to máš ešte chvíľku čas, odporúčam ti pozerať odborné témy, riešia sa na tejto stránke problémy, ktoré vznikajú pri našej práci, je tu kopec ochotných ľudí a keď sa naučíš orientovať v hľadaní, máš časť problémov za sebou. Mne veľmi v prvých týždňoch pomohla moja netová priateľka, ktorá je teraz už aj osobnou, nájdi si spriaznenú dušu a nájdeš tu všetko, čo potrebuješ.
Tiež odporúčam soft MRP, ja som s ním spokojná, tiež má svoje negatíva, najmä čo sa týka rád na horúcej linke, ale inak som si vychytala veľa problémov sama.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

viktorianovakova Pozri príspevok
Začinam rok 2010. a je kvartalný platca.
Ešte by si mohla uviesť, či teraz má firma účtovníčku na pracovný pomer, alebo im účtovníctvo robí dodávateľsky, a v akom programe pracuje ona.
Ak sú vo firme dobré vzťahy s účtovníčkou, mohla by Ťa zaučiť aj ona, prípadne by si s ňou mohla uzatvárať rok.
Ak začneš 1. januára, aj tak budeš potrebovať počiatočné stavy, a tie budeš mať až po vypracovaní daňového priznania. Aj skúsená účtovníčka má čo robiť, aby zadala do programu počiatočné stavy, a účtovať bez salda tiež nie je žiadna výhra. O možných chybách už ani nehovorím. Pre Teba by bolo najvýhodnejšie, aby si mala program, (napr. v multiverzii MRP sa to dá urobiť určite) ktorý Ti umožní účtovať 2010, a potom sa pohrať s tým tak, že bude 1.firma rok 2009 otvorená, 2. firma 2010 nová, 3. firma 2009 uzatvorená, ku ktorej sa importuje rok 2010.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať